Klątwa Lucyfera

Tom 3 cyklu Adam Berg

Krzysztof Bochus ponownie w mistrzowskiej formie! Z olbrzymią przyjemnością zagłębiłam się w dalsze losy bohatera znanego z „Listy Lucyfera” i „Boskiego znaku”. Jakie tajemnice tym razem przyjdzie nam wspólnie odkryć? Co skrywają mroczne i nieprzyjazne mury gotyckiego klasztoru w Chełmnie, a co roi się w umyśle mordercy? Odpowiedzi na te pytania będzie poszukiwał niezrównany, choć nieidealny dziennikarz, Adam Berg.

To, co początkowo zapowiada się jako pomoc w odnalezieniu zaginionego dzieła sztuki, przeradza się w niebezpieczną rozgrywkę z mordercą. Każda godzina, każdy dzień przynoszą kolejne niepokojące wydarzenia. Kradzież, profanacja świętej figury, podpalenie i w końcu śmierć zakonnicy, to zaledwie kilka kadrów tragedii rozgrywającej się w tych tajemniczych murach. Berg zmierzy się tym razem nie tylko z przebiegłym mordercą, ale również rodzinną przeszłością i własnymi, ludzkimi słabościami i namiętnościami. Pojawi się też niewidzialny wróg, który odizoluje bohaterów w mrocznych ścianach klasztoru i wpłynie na przebieg wydarzeń.

Bieżące wypadki przerywane są podróżami w daleką przeszłość, w którą autor przenosi  nas z równym artyzmem jak i na współczesne, klimatyczne Bałkany, gdzie kieruje Berga prowadzone śledztwo. Tubalny głos Roberta Lubowicza, z którym dziennikarz się spotyka, rozbrzmiewał mi w głowie wywołując nieodmiennie uśmiech, a smak opisywanych potraw niemal czułam na podniebieniu.

Kolejny raz autor dowodzi swojego mistrzostwa w łączeniu zajmujących wydarzeń historycznych ze zbrodniami rodzącymi się w wypaczonych umysłach psychopatów, a klimat gotyckiego klasztoru, tchnący chłodem murów i ciemnych zaułków oraz znajdującego się na jego terenie oddziału psychiatrycznego dopełnia obrazu grozy i niepokoju. Tego nie da się opisać, to trzeba przeczytać!

Informacje dodatkowe o Klątwa Lucyfera:

...

Wachmistrz. Dogrywka
Krzysztof Bochus 0
Okładka ksiązki - Wachmistrz. Dogrywka

Wachmistrz chce dogrywki. I będzie ją miał...Początek 1930 roku. Przez pogrążone w wielkim kryzysie Wolne Miasto Gdańsk przetacza się fala spektakularnych...