Klub tylko dla facetów

Muszę przyznać, że książka wciągnęła mnie i ciężko było się od niej oderwać chociaż na chwilę. Naprawdę jest to szalenie ciekawa lektura, która porusza temat traktowania kobiet w typowo męskich zawodach i zaszufladkowania ich jako gorsze od mężczyzn.
Autorka rewelacyjnie operuje piórem i środkami stylistycznymi przez co powieść czyta się jednym tchem. Wspaniale ukazała wyścig szczurów w prawniczych grupach zawodowych, ale także udowodniła, że kobiety po mimo przeciwnościom, potrafią przebić się i osiągnąć sukces w zawodzie. Nieraz bywa tak, że pracują dużo ciężej jak faceci i muszą znosić przy tym molestowanie seksualne oraz upokorzenia. W dużych korporacjach takie praktyki dzieją się dosyć często. Całodobowa praca na pełnych obrotach, brak czasu dla rodziny, nieczyste zagrania, pomówienia to tylko czubek góry lodowej. Ta historia jest dla mnie bardzo autentyczna i przekonywująca, a wartkie wątki i zwroty akcji spowodowały, że książka jest fantastyczna i zyskała uznanie w moich oczach. Dała mi wiele do myślenia, wywołała lawinę sprzecznych uczuć od współczucia, podziwu aż po niechęć i odrazę. To powieść o sile kobiet, poświęceniu i wytrwałości.
Główną bohaterką jest Alex Vogel, młoda absolwentka Harvardu, która zaczyna pracę w kancelarii Klasko & Finch w Nowym Yorku. Ambitna i zdolna dziewczyna szybko odnajduje się w szowinistycznym świecie, zmienia swoje przekonania i co zaskakuje, zyskuje uznanie męskich kolegów po fachu. Świetnie dogaduje się ze wszystkimi i doskonale wykonuje wszystkie powierzone jej transakcje fuzji oraz przejęcia firm. Żeńska część załogi zazdrości jej sukcesów i posuwa się do rozsiewania fałszywych plotek.
Czy Skippy poradzi sobie w tym okrutnym świecie opanowanym przez mężczyzn? Jaką cenę musi zapłacić za swój upór? Czy ma szansę przetrwać w kancelarii prawniczej? Zachęcam do lektury, którą zapewniam, że polubicie. Książka umili Wam czas oraz pozwoli spojrzeć na środowisko prawnicze innymi oczami i zweryfikuje waszą wiedzę. Polecam!
Dziękuję za książkę wydawnictwu SoniaDraga.

Informacje dodatkowe o Klub tylko dla facetów:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2021-05-19
Tytuł oryginału: The Boys Club
Tłumaczenie: Maria Zawadzka-Strączek
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Tagi: Beletrystyka - problematyka społeczna bóg

Zobacz opinie o książce Klub tylko dla facetów

Kup książkę Klub tylko dla facetów