Kobieta w białym kimonie

Dlaczego warto brać udział w takich wyzwaniach? Bo dzięki nim można odkrywać takie właśnie perełki. Jestem wprost oczarowana tą lekturą. Troszkę się jej obawiałam, że nie do końca jest w moim typie, ale bardzo się cieszę, że się nie zniechęciłam.

Historia tutaj przedstawiona toczy się dwutorowo. W jednej linii czasowej poznajemy Naoko Nakamurę, przed którą ważne wydarzenie. Ma przyprowadzić wybranka swojego serca i oficjalnie przedstawić go rodzinie. Od tego jak wypadnie spotkanie zależy ich wspólna przyszłość.

Historia Tori Kovac dzieje się w czasach współczesnych. Kobieta jest dziennikarką śledczą i właśnie staje przed największym wyzwaniem, ale tym razem dotyczy ona życia prywatnego. Za sprawą tajemniczego listu jej świat staje na głowie, a ona postanawia podążać śladem nikłych informacji otrzymanych od umierającego ojca.

Jest to cudowna opowieść o miłości, pragnieniach, bólu i cierpieniu. Autorka w fascynujący sposób ukazuje japońskie zwyczaje i kulturę. Nie wiedziałam, że rytuał picia herbaty może być taki ciekawy i … skomplikowany. Urzekły mnie japońskie przysłowia, które dodawały smaczku i tworzyły odpowiedni klimat.

Fabuła jest tak wciągająca i emocjonalna, że nie da się od niej oderwać. Aranżowane małżeństwa i uprzedzenia rasowe to obraz powojennej Japonii. Kobiety, które poślubiły amerykańskiego żołnierza były skazywane na banicję, gdyż przyniosły hańbę rodzinie. Dzieci zrodzone z takiego związku były niechciane.

Ta historia to fikcja, jednak jest ona inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Jeśli jesteście ciekawi skąd autorka brała inspirację doczytajcie do końca.

Podsumowując jest to piękna historia chwytająca za serce i gwarantuje Wam, że szybko jej nie zapomnicie.

Informacje dodatkowe o Kobieta w białym kimonie:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-01-20
Kategoria: Historyczne
Tytuł oryginału: The Woman in the White Kimono
Dodał/a opinię: zaczytanababka

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt bóg

Zobacz opinie o książce Kobieta w białym kimonie

Kup książkę Kobieta w białym kimonie