Kobieta w bia³ym kimonie

Ocena: 5.36 (33 g³osów)

"Cz³owiek wêdruje po ¶wiecie, ¿eby szukaæ tego, czego potrzebuje, lecz wraca do domu, by to znale¼æ."

W powie¶ci „Kobieta w bia³ym kimonie” takich japoñskich sentencji znajdziemy wiele. Maj± one w sobie du¿o m±dro¶ci i z pewno¶ci± warto je przemy¶leæ, a i zastosowaæ w ¿yciu. Czy jednak równie pozytywnie ocenimy tradycje, nie tylko japoñskie, zmuszaj±ce m³ode dziewczyny do o¿enku wbrew ich woli? Uprzedzenia rasowe, w których nie ma miejsca na mi³o¶æ Japonki z amerykañskim ¿o³nierzem?

Opowie¶æ przedstawiona z dwóch perspektyw. Wspó³cze¶nie,  przez Amerykankê, która po ¶mierci ojca odkrywa historiê jego m³odo¶ci i pod±¿aj±c jej ¶ladem udaje siê do Japonii oraz Naoko, m³odziutk± Japonkê, która w roku 1957, oddaje serce amerykañskiemu marynarzowi skazuj±c siê tym samym na napiêtnowanie i cierpienia.

Wzruszaj±ca do g³êbi historia mi³o¶ci dwojga m³odych ludzi, rozdzielonych przez politykê, uprzedzenia rasowe, tradycjê i nienawi¶æ. Opowie¶æ o kobiecie, która mimo przeciwno¶ci losu walczy do koñca o to, w co wierzy.

Poruszaj±ca tym bardziej, ¿e czerpi±ca z prawdziwej tragicznej historii amerykañskiej okupacji Japonii, której owocem by³y narodziny ponad dziesiêciu tysiêcy dzieci amerykañskich ¿o³nierzy. Niektóre z gwa³tu, inne z mi³o¶ci, ale wszystkie traktowane przez tradycyjne spo³eczeñstwo Japonii, jak i niechêtn± do mieszania ras Amerykê jako niechciane z³o. Z³o, którego trzeba siê pozbyæ.

Masa emocji buzuj±ca podczas czytania musia³a znale¼æ uj¶cie i w pewnym momencie ³zy same pop³ynê³y mi po twarzy. Jestem pewna, ¿e i Was chwyci za serce.

Informacje dodatkowe o Kobieta w bia³ym kimonie:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-01-20
Kategoria: Historyczne
Tytu³ orygina³u: The Woman in the White Kimono
Doda³/a opiniê: czytanienaplatan

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcz±t bóg

wiêcej
Zobacz opinie o ksi±¿ce Kobieta w bia³ym kimonie

Kup ksi±¿kê Kobieta w bia³ym kimonie

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Recenzje miesi±ca