Kobieta z sąsiedztwa

Lucy ma kochającego męża, piękny dom i wymarzoną pracę. Kobieta poznaje Amber, która jest pogodynką w telewizji i prowadzi barwne życie, kobiety się zaprzyjaźniają. Niespodziewanie okazuje się, że ktoś wysyła niepokojące smsy i pogróżki do Amber. Lucy postanawia pomóc przyjaciółce i za wszelką cenę ja chronić. Jakie tajemnice skrywają bohaterowie? Kto okaże się stalkerem?

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i uznaje je za naprawdę udane. Autorka stworzyła bardzo wciągająca i niezwykle intrygującą fabułę ze świetnie wykreowanymi głównymi bohaterami. O ile postać Lucy tylko w niektórych momentach działała mi na nerwy, chodzi głównie o te w których była zdecydowanie nadgorliwa, to Amber od początku wydawała mi się śliską, wyrahowaną kobietą, skupioną wyłącznie na sobie, zaś najcięższa do rozgryzienia postacią był zdecydowanie Matt.
Autorka większość książki ukazuje z perspektywy Lucy, jest jednak kilka rozdziałów również z punktu widzenia Amber i gdy tylko je zobaczyłam wiedziałam, że wniosą wiele do tej historii, byłam pewna, że całkowicie zmienią moje spostrzeżenia, właśnie wtedy domyślilam się kto jest owym stalkerem. Jednak mimo tego, zrzerała mnie ogromna ciekawość jak potoczą się dalsze losy bohaterów oraz do jak dalekich działań są oni jeszcze skłonni by osiągnąć swoje cele.
@suewatson na kartkach swojej powieści udowadnia jak na życie człowieka, jego przyszłe decyzje wpływają wydarzenia z dzieciństwa, a otrzymane w latach mlodzieńczych wzorce potrafią w znaczącym stopniu wpłynąć na hierarchię wartości w dorosłym życiu.
Dodatkowo okazuje się, że często osoby, które kochamy, darzymy zaufaniem, powierzamy im swoje największe i najboleśniejsze sekrety okazują się być zupełnie kimś innym, niegodne tego zaufania, perfidnie wykorzystując wszystko przeciwko nam, a to z pozoru wydaje się idealne, często okazuje się zbudowane na kłamstwie oraz manipulacjach.
Przewidywałam, że mimo znajomości personaliów stalkera zakończenie tej historii mocno mnie zadziwii i oczywiści tak było, ja jestem pod wrażeniem tej historii i z pewnością sięgnę po inne książki autorki!

Informacje dodatkowe o Kobieta z sąsiedztwa:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-02-09
ISBN: 9788381958219
Tytuł oryginału: The Woman Next Door
Dodał/a opinię: zakochanawksiazk

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Kobieta z sąsiedztwa

Kup książkę Kobieta z sąsiedztwa

Ludzie toczą grę pozorów. Nigdy nie wiemy, co dzieje się za zaciągniętymi zasłonami.

Nawet różowawy jedwab, choćby i kupiony w Paryżu, nie zrobi z ryżego owsa ryżu w stylu Amber, wiec z rezygnacją zdjęłam szlafrok i odwiesiłam go na haczyku.

Idealna randka
Sue Watson0
Okładka ksiązki - Idealna randka

Nowy thriller psychologiczny autorki ,,Naszych małych kłamstw" Całe życie czekała na mężczyznę takiego, jak Alex. Ale on też czekał. A kiedy już ją zdobędzie...

Nowa żona
Sue Watson0
Okładka ksiązki - Nowa żona

NIGDY NIE WIADOMO, CO NAPRAWDĘ DZIEJE SIĘ ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI... Mój najdroższy syn, Sam, żeni się ze swoją ukochaną z dzieciństwa, a ja nie mogłabym...