Kobiety niedoskonałe

"Nic nie jest proste, kiedy jest się kobietą (…).
(…) my, kobiety, za mocno angażujemy się w życie, rozbieramy je na czynniki pierwsze, grzebiemy w nim, świecimy latarką w jego najciemniejsze kąty. Skutki czasem są zabawne, czasem opłakane”.

Jak cudownie jest mieć przyjaciółkę – bratnią duszę w tym zwariowanym świecie. Kogoś, kto rozumie i wspiera. Idealnie, gdy ma ten sam gust np.: co do alkoholu, gorzej – jak co co mężczyzn😉.

Nancy, Eleanor i Mary łączy niemal 30 lat przyjaźni. Od pierwszego roku studiów, gdy się poznały, wiedziały, że zawiązała się między nimi niezwykle cenna więź. Każda z nich miała wtedy ambitne plany na życie i wszystkie wzajemnie sobie kibicowały w ich realizacji, choć jak każda – nawet długotrwała, przyjaźń ta była podszyta nutką zazdrości..
Kiedy pewnego dnia Nancy zostaje zamordowana – przyjaciółki pogrążają się w rozpaczy. Podczas śledztwa wychodzi na jaw, że zamożna, piękna kobieta, mężatka z ponad 20 stażem, matka i najlepsza przyjaciółka prowadząca życie jak z katalogu glamour – nie była wcale taka idealna.
Kto i dlaczego zamordował Nancy?

„Kobiety niedoskonałe” to thriller psychologiczny o zabarwieniu feministycznym.
O byciu kobietą i próbie nie ugrzęźnięcia w swoich myślach.
O życiu, które po trosze daje nam los, a po trosze kształtujemy same.
O tym, że gdy coś wydaje się nam nudne i przewidywalne – czasami dowodzi to tylko braku wyobraźni.
O puszczaniu życia z dymem.
O sytuacjach niezdrowych, niebezpieczny i upajających zarazem.
O możliwości i niemożliwości.
O skutkach urozmaicania sobie życia.
Kłamstwach i przeinaczeniach. Zdradzie, zemście i poczuciu winy.
O przemocy, mordercach marzeń, przeciwieństwach miłości, soli w oku i sztylecie w sercu.
I w końcu o tym, jak ważne są więzi międzyludzkie i że w życiu tak wiele zależy od punktu widzenia.

Kobieca, jędrna i konkretna, słodko-gorzka dawka „tak zwanej życiowej mądrości”.
Polecam.

Informacje dodatkowe o Kobiety niedoskonałe:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-10-19
Tytuł oryginału: Imperfect Women
Dodał/a opinię: Anna Biarda

Zobacz opinie o książce Kobiety niedoskonałe

Kup książkę Kobiety niedoskonałe

Okrutne pragnienie
Araminta Hall0
Okładka ksiązki - Okrutne pragnienie

Konsekwencje sekretnej gry kochanków mogą być zabójcze! Związek Verity i Mike'a nie należał do konwencjonalnych. Verity ukształtowała Mike'a...