Kochanek bez twarzy

Pozornie przeciwne charaktery mogą się przyciągać dlatego, że to, co jest codziennie widoczne, bywa tylko maską skrywającą prawdziwe piękno, które czeka, by rozkwitnąć w danym człowieku. Oczywiście, aby do tego doszło musi zaistnieć uczucie, najlepiej do drugiego człowieka, które będzie odwzajemnione. Poczucie wsparcia i bezpieczeństwa sprawi, iż dana osoba nabierze odwagi, by zacząć wreszcie prawdziwie żyć.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Animę, która jest gwiazdą mediów społecznościowych. Dziewczyna nie lubi swojej pracy, w którą wkręcił ją jej ojciec znany fotograf i wolałaby pójść na studia. Na jednej z imprez pewien mężczyzna podaje jej pigułkę gwałtu. Szczęśliwie Anima zostaje uratowana przez właścicielkę klubu, która okazuje się jej przyrodnią siostrą (anima o tym nie wie). Zefira zawozi ją do swojego domku w lesie, by tam Anima doszła do siebie. Zefira wysyła swojego brata Erosa, sławnego tancerza, by uwolnił Animę. Po konfrontacji dwojga młodych ludzi, coś podkusiło Erosa, by jeszcze potrzymać dziewczynę w zamknięciu, na co uwięziona wcale źle nie zareagowała. Co połączy Erosa i Animę? Jaką tajemnicę skrywa Raul Hefajstos, ojciec Animy? Jaką intrygę szykuje Venus, matka Erosa i Zefiry? Co się jeszcze wydarzy w życiu bohaterów? O tym w książce „Kochanek bez twarzy” autorstwa Anny Koliber.

Kłamstwa

Od początku historii dostrzeżemy pewne kłamstwa dotyczące samych osobowości bohaterów, którzy dla innych muszą odgrywać role, które wcale nie są odzwierciedleniem ich duszy. Dodatkowo intrygi i zatajanie prawdy ze strony ich rodziców w dawnych latach, przynoszą szereg nieporozumień i cierpienia w teraźniejszości. Jedynym lekarstwem na to jest miłość w połączeniu z prawdą, która zniszczy wszelkie bariery i wrogie nastawienie, co do innych ludzi. Znajomość Erosa z Animą zapoczątkuje oczyszczenie relacji pomiędzy członkami ich rodzin, a także sprawi, że oboje zmienią nastawienie, co do swojego życia. Niestety w rzeczywistości takie przypadki są raczej rzadko, gdyż ludzie nie potrafią się przyznać do błędów, a często też wszelkie uczucia są nieszczere i okrywane płaszczykiem mamony.

Odczucia

Książka jest zaprezentowaniem mitu o Psyche w naszych czasach. Przebieg akcji jest nieprzewidywalny i cały czas byłem trzymany w napięciu, gdyż nie wiedziałem, co się dalej wydarzy. Trzeba przyznać, że książka jest powiewem świeżości na rynku romansów i erotyków, gdyż miejsce akcji oraz jej okoliczności są niepowtarzalne i obfitują w coraz to nowe wątki, które się ze sobą łączą w pewną całość. Bohaterowie zostali idealnie nakreśleni, bowiem każdy z nich jest kimś innym zarówno pod względem cielesnym, jak i moralnym. Dzięki temu zabiegowi książka jest jeszcze bardziej wciągająca, a gdy dołożymy do tego pikantne sceny erotyczne oraz wspaniały research, który pozwolił wzbogacić książkę o ciekawe informacje, to wszystko razem daje nam wspaniałe i nietuzinkowe dzieło. Natomiast zakończenie jest dużym zaskoczeniem i być może autorka zostawiła sobie furtkę na dalszy bieg historii.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się płynnie i bez możliwości oderwania się od niej, dzięki pojawiającym się smutnym a także radosnym emocjom, podtrzymywanym przez dreszczyk i ciągłe napięcie związane z nagłymi zwrotami akcji. Styl pisarski autorki jest przystępny dla każdego, więc wszyscy powinni być zadowoleni z lektury, a przy okazji dzięki zacytowanemu mitowi przypomnicie go sobie, a może nabierzecie chęci, by powrócić również do całej mitologii. Okładka przykuwa wzrok zapewne głównie czytelniczek, gdyż przedstawia przystojnego mężczyznę z wytatuowanymi skrzydłami na plecach, co idealnie pasuje do postaci Erosa. Gorąco polecam książkę wszystkim fanom i fankom gatunku chcących poznać niecodzienną i fenomenalną historię dwojga młodych ludzi z nutą pikanterii w tle.

Informacje dodatkowe o Kochanek bez twarzy:

Wydawnictwo: Virtualo
Data wydania: 2021-08-17
Dodał/a opinię: GrzechuCzyta

Zobacz opinie o książce Kochanek bez twarzy

Kup książkę Kochanek bez twarzy

Powrót matki