Kocie mojo, czyli jak być opiekunem szczęśliwego kota

Mam alergię na koty i jednocześnie uwielbiam te małe, słodkie kuleczki. Jak to pogodzić? Że niby się nie da? Dla prawdziwej miłości nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy tylko bardzo chcieć i... otaczać się wszystkim, co związane z kotkami. I tak właśnie weszłam w posiadanie książki „Kocie Mojo”.

Jackson Galaxy uczynił ze zrozumienia kota prawdziwą sztukę. Nie tylko ustawia go pod potrzeby człowieka, on naprawdę stara się wejść w skórę czworonoga, pomóc mu się rozwijać i zwyczajnie, być szczęśliwym. Ale chwila, czy my ludzie, mamy tu coś do gadania? Oczywiście, ale jak w każdej relacji, poprawne stosunki to kwestia... kompromisów.

"Dominacja nie pozwoli nam zbudować dobrej relacji".

„Kocie Mojo” to prawdziwa kopalnia wiedzy dla właścicieli kotów, ale... nie tylko. To też zbiór wielu fascynujących ciekawostek napisanych tak przystępnie, że zaintrygują każdego, kto lubi wiedzieć więcej na temat otaczającego go świata. Za pierwszym razem, gdy siadałam do książki, miałam przeczytać ledwie kilka stron, ale... nie dało się. „Kocie Mojo” to niezwykle wciągająca pozycja, której daleko do zwyczajnego poradnika.

I paradoksalnie do tego, książka zaczyna się rozdziałami poświęconymi historii. Kiedy się w nie zagłębimy, od razu zauważymy różnicę. Tutaj przeszłość nie jest przywoływana tylko po to, by zachować porządek chronologiczny, ale by wyjaśnić tu i teraz. To, jak zachowuje się nasza kicia, wynika z jej korzeni i ewolucji.

Ciąg dalszy na:

Informacje dodatkowe o Kocie mojo, czyli jak być opiekunem szczęśliwego kota:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2019-02-13
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Total Cat Mojo: The Ultimate Guide to Life with Your Cat
Tłumaczenie: Monika Nowak
Dodał/a opinię: Dominika Róg-Górecka

Tagi: kot Jackson Galaxy kocie mojo koty

Zobacz opinie o książce Kocie mojo, czyli jak być opiekunem szczęśliwego kota

Kup książkę Kocie mojo, czyli jak być opiekunem szczęśliwego kota