Kogut domowy

Po książki niektórych autorów sięgam w ciemno, bo wiem, że otrzymam lekturę, obok której nie można przejść obojętnie. Do tego grona bez wątpienia należy Natasza Socha. Wzruszyła mnie i dostarczyła niezwykłych emocji w „ Aptece marzeń”, ubawiła w „ Awarii małżeńskiej „ napisanej wspólnie z przyjaciółką Witkiewicz. Tym razem uraczyła mnie wyjątkową i refleksyjną historią opowiadającą o nieoczekiwanej zamianie ról.

Z dnia na dzień Jakub Leński zostaje bez pracy, natomiast dorabiająca sobie dorywczo w agencji reklamowej jego żona Berenika oddająca się roli matki jest zmuszona z braku innej alternatywy do powrotu do pracy na pełen etat. Jakub nie mając innego wyjścia musi stawić czoła nowej sytuacji i przyjąć rolę kury domowej a raczej koguta. Wydawałoby się, że realizującemu się w życiu zawodowym facetowi trudno będzie zamienić garnitur na wygniecioną koszulkę i kapcie. Pomimo początkowego chaosu kogut domowy szybko przejmuje jednak dowodzenie i z dnia na dzień czuje, że zajmowanie się domem, dbanie o swoje trzy córki wcale nie uwłacza jego męskości a wprost przeciwnie przynosi mu coraz więcej satysfakcji. Oprócz codziennych zmagań i przepychanek z dziećmi ma jeszcze jedno zadanie do wykonania. Musi udowodnić swojej żonie, że nadal jest jej wymarzonym rycerzem tym bardziej, że do jego kurnika zagląda pewien fałszywy lis o imieniu Makary.

Natasza Socha skradła moje serce kolejną świetną powieścią pełną humoru z dużą dawką ironii. Śledzenie poczynań koguta domowego, perypetii i rozterek sercowych Bereniki były dla mnie nie lada gratką. Fabuła od samego początku mnie wciągnęła za sprawą oryginalnego pomysłu oraz lekkiego pióra autorki. Książkę czyta się w zawrotnym tempie dzięki niespodziewanym zwrotom akcji, mnóstwu komicznych sytuacji, zabawnym dialogom oraz niesamowitym barwnym bohaterom. Autorka fenomenalnie opisała wszystkie postaci, więc bez trudu mogłam sobie wyobrazić cały ten klan rodzinny włącznie z babciami, dziadkami z przesympatyczną emerytką Marianną dorabiającą sobie smażeniem naleśników, na czele.

„ Kogut domowy „ moim zdaniem nie jest powieścią wyłącznie dla pań powinni ją przeczytać także panowie, bo ta lektura nie tylko bawi, ale można tu znaleźć dużo tematów do przemyśleń i refleksji. Natasza Socha pokazała wszystkie blaski i cienie wychowywania dzieci, a także jak łatwo można doprowadzić do rozpadu małżeństwa, jeżeli zapomni się o jego pielęgnowaniu.
Wnosi trochę świeżego powiewu do literatury, bo dotychczas nie miałam okazji czytać książki gdzie rolę gosposi i pełnoetatowego rodzica pełni mężczyzna.

" Ojcowie są całkiem dobrymi matkami, trzeba im tylko dać szansę "

Informacje dodatkowe o Kogut domowy:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2018-04-18
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Kogut domowy

Kup książkę Kogut domowy

Symfonia ciszy
Natasza Socha0
Okładka ksiązki - Symfonia ciszy

Marcel traci w wypadku żonę. Nie potrafi się pozbierać po jej śmierci, ma wrażenie, że jego życie właśnie się skończyło. Po kilku miesiącach decyduje się...

Dragon
Natasza Socha0
Okładka ksiązki - Dragon

Do komisariatu policji w Poznaniu, gdzie pracuje policjatka śledcza Florentyna Bora, dzwoni zaniepokojona starsza kobieta, ponieważ od jakiegoś czasu nie...