Koło ratunkowe

Niekiedy w naszym życiu następują zdarzenia, które wydają nam się tragedią nad tragediami i końcem wszystkiego, co dobre. Często natomiast okazuje się, że koniec czegoś jest tylko początkiem czegoś wspanialszego.

Główna bohaterka Zośka boryka się ze stratą po śmierci matki, a w jej związku od jakiegoś czasu nie układa się za dobrze. Pomimo swojego lęku postanawia odbyć rejs po pełnym morzu, aby spełnić wspólne marzenie z mamą, ale także podreperować swoje relacje z narzeczonym. Niestety nie wszystko układa się po jej myśli – Mateusz zostawia ją na statku samą, a jej plany się sypią. Dopiero wtedy, ku wielkiemu zdziwieniu Zośki rozpoczyna ona przygodę swojego życia. Zawiera przyjaźnie oraz poznaje przystojnego kapitana. I tylko jej lęk powstrzymuje ją przed tym, aby dać się porwać. Czy kobieta przełamie się i otworzy na nowe wrażenia? Jakie jeszcze przygody czekają na nią za zakrętem?

To była bardzo lekka, ciepła i wciągająca historia. Mimo, że sama fabuła nie charakteryzowała się niczym wyjątkowym, to dałam się jej porwać. Bardzo polubiłam główną bohaterkę, mimo że jej zachowanie często doprowadzało mnie na skraj irytacji. Również bardzo wyidealizowana była walka z jej lękami, gdyż bardzo szybko potrafiła je okiełznać.

Nie zabrakło tu wątków erotycznych, a także międzynarodowej afery kryminalnej, w którą została wciągnięta Zośka zupełnie przez przypadek. A ona oczywiście ze względu na charakter wykonywanego zawodu jak i wrodzoną ciekawość oddała się sprawie całym sercem. Ten wątek sprawił, że przez moment mogliśmy odczuwać pewien niepokój, a nawet lęk o główną bohaterkę i świetnie przełamał słodkie wątki miłosne.

Książkę oczywiście polecam dla relaksu i odprężenia. Dla mnie troszkę zbyt idealnie została cała historia ujęta przez autorkę i za to mały minusik. Przystępny język i wciągające wątki to niewątpliwie te elementy, które sprawiły, że lektura była naprawdę sporą przyjemnością. Dużym atutem było również to, że szybko się ją czyta, więc jesteśmy w stanie zapoznać się z jej treścią spokojnie w jeden wieczór. Oczywiście, jak zawsze zachęcam do przeczytania i wyrobienia sobie własnego zdania. Mnie się podobała, bo akurat dokładnie trafiła w moje aktualne potrzeby czytelnicze.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Informacje dodatkowe o Koło ratunkowe:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-10-11
ISBN: 9788382195477
Dodał/a opinię: Anna Kubera

Zobacz opinie o książce Koło ratunkowe

Kup książkę Koło ratunkowe

Stał tyłem do mnie i spoglądał w dal. Leniwy wietrzyk rozwiewał mu włosy, buszował wśród nich i układał po swojemu. Zazdrosna o przeklęty wiatr, podeszłam do mężczyzny i objęłam go od tyłu w pasie.

Zdecydowałam, że ten jedyny raz nie zabiorę kapoka ze sobą. Zobaczę, jak będę się czuła bez mojego małego koła ratunkowego.