Kolor róż

Tom 2 cyklu Saga dworska

"Kolor róż" to idealna książka dla fanów romansów historycznych. Drugi tom cyklu Saga dworska. Przyznam się, że nie znam pierwszego tomu, ale w niczym mi to nie przeszkadzało. Teraz wiem, że muszę nadrobić zaległości i przeczytać pierwszy tom pt. "Zapach bzów".
Akcja powieści rozgrywa się w dziewiętnastowiecznym dworku. Poznajemy inne czasy, obyczaje i stroje. Oj panny nie miały wtedy łatwego życia. Musiały podporządkować się swoim rodzicom.
Julianna to panna na wydaniu ze szlacheckiego rodu. Dziewczyna stara się zdobyć wiedzę i pragnie pomagać ludziom. Odrzuca wszystkie zaloty i nie spieszy się jej do wyjścia za mąż. Ojciec Julianny jest zdenerwowany, bo ludzie zaczynają plotkować o jego córce. Zamierza wydać ją za mąż.
Dominik pochodzi z zamożnej rodziny, ale musiał zatrudnić się jako parobek na dworze ojca Julianny. Kiedy Julianna jest w opresji chłopak ratuje ją.
Co wyniknie z ich relacji?
Jak potoczą się losy bohaterów?

Autorka zabiera nas do XIX wieku. Mamy okazję zajrzeć do dworku, poczytać o szlachcie, ich obyczajach, tajemnicach, intrygach i trudnych wyborach życiowych.
Bardzo ciekawa i wciągająca fabuła. Świetnie wykreowani bohaterowie. Poczas czytania czułam się jakbym spacerowała z bohaterami po dworku i podziwiała ich stroje. Autorka potrafi wzbudzić emocje w czytelniku i dostarczyć mu wrażeń. Wyobraźnia pracuje na dużych obrotach.
Przyjemny styl i lekkie pióro autorki nie pozwala odłożyć tej książki. Mam nadzieję, że będzie kontynuacja tej sagi.
Jestem zachwycona.
Polecam z całego serca!

BRUNETTE BOOKS

Informacje dodatkowe o Kolor róż:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2023-03-08
Dodał/a opinię: brunetkabooksrec

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Kolor róż

Kup książkę Kolor róż

Wyjdź za mnie, kochanie
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Wyjdź za mnie, kochanie

Niełatwo postawić w życiu na miłość. Zaryzykować wszystkim. Ale czy to nie jest jedyna sprawa, o którą naprawdę warto walczyć? W domu państwa Darskich...

Miłość z błękitnego nieba
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Miłość z błękitnego nieba

Walentynkowy Kraków to dla wielu zakochanych jedno z najbardziej romantycznych miejsc na ziemi. Tu właśnie przybywa Angelika, która ma do podpisania najważniejszy...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;