Opinia pochodzi z bloga http://www.posredniczkaa.pl/
O Sarah J. Maas słyszał niemal każdy wielbiciel fantastyki. Nie dziwi mnie to ponieważ jest to autorka, która gdy już pochwyci czytelnika, to szybko go nie wypuści. Korona w mroku jest drugim tomem, zaraz po szklanym tronie, serii Szklany tron.
Celaena została królewską zabójczynią i co za tym idzie musi wykonywać rozkazy swojego największego wroga. Jest twarda, radziła sobie z większymi przeciwnościami losu, jednak król rozkazał jej zabić osobę, która nie jest jej obojętna, osobę, która kiedyś znaczyła dla niej bardzo dużo.
"I proszę cie, nie mów ani słowa. Rozmowę i czarowanie zostaw mnie.
Kapitan uniósł brwi.
-A więc jestem tu tlyko dekoracją?
-Ciesz się, że uznałam cie za dodatek godny siebie"
Czytając serię książek, zawsze obawiam się, że kolejne części będą naciągane, a fabuła będzie toczyć się z prędkością walca drogowego, tylko po to, żeby seria trwała. S.J. Maas przełamuje ten stereotyp i kolejna część szklanego tronu jest jeszcze bardziej porywająca od pierwszej. Jest w niej więcej zakazanej magii, więcej romansu, którego brakowało mi w części pierwszej i więcej wszystkiego.
Doskonale wykreowane postacie nabrały charakteru. Zabójczyni poza tym, że jest jeszcze bardziej zabójcza, ujawnia nam swoje bardzo kobiece oblicze, a dowódca straży w końcu staje się mężczyznom, o jakim marzyć mogą nie tylko damy dworu. Maas zaskoczyła mnie również postacią Doriana... tu się działo, oj działo się... Autorka wybiła się na wyżyny kreatywności, a postać księcia okazała się nad wyraz ciekawa.
To nie jest książka, którą można się delektować, jest to powieść, którą czytasz tak, jak gdybyś miał nóż na szyi. "Korona w mroku" sama narzuca nam szybkie tempo czytania, inaczej się po prostu nie da. Informacje i akcje chłonie się w biegu, ale wszystko jest doskonale wyważone i nie przytłacza.
"Śmierć jednakże była zarówno jej klątwą, jak i jej darem, a do tego dobrą przyjaciółką od wielu, wielu lat."
Tak jak w części pierwszej, zespolenie się z główną bohaterka przyszło mi z łatwością, co tam prace domowe, pranie przecież nie jest ważne gdy trzeba wykonać rozkaz króla, a seksowny rycerz nie zaczeka, aż umyję podłogę. Oj tak, podczas czytania całkowicie wczułam się w postać Celaeny.
Tuż pod koniec książki, gdy wydawało mi się, że autorka już niczym mnie nie zaskoczy, zostałam porażona i zdruzgotana wydarzeniami!
S.J.Maas po raz kolejny zabrała mnie do magicznego i cudownego świata, zadbała o to, żebym wypatrywała kolejnych części jej serii w księgarni i właśnie to zamierzam uczynić
Informacje dodatkowe o Korona w mroku:
Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2014-04-02
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN:
9788328098435
Liczba stron: 532
Tytuł oryginału: Crown of Midnight
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Marcin Mortka
Dodał/a opinię:
Agnieszka Zabawa
Sprawdzam ceny dla ciebie ...