Kosmoliski

Kosmos to dla nas bardzo szerokie pojęcie, niby coś o nim wiemy, ale raczej same ogólniki, na pewno nie wszystko, zdecydowanie ta przestrzeń bardzo nas zadziwia, bo przecież każdy uwielbia patrzeć w rozgwieżdżone niebo.
W życiu każdego dziecka przychodzi taki etap, że zaczyna zadawać pytania i wtedy okazuje się, że sami nie pamiętamy, ile dokładnie jest planet, lub jak daleko jest księżyc, a nawet jak zaczynamy mówić, to okazuje się, że dziecko nic z tego nie rozumie. Kiedy nasza pociecha zaczyna dopytywać o to, co jest na górze, warto wysłać ją w podróż po kosmosie z Kosmoliskami, które na pewno wszystko dobrze mu wytłumaczą.
Książka opowiada o dwójce dzieci Sarze i Krzysiu, których bardzo fascynuje kosmos, kiedy wieczorem podekscytowani nie mogli zasnąć, w ich pokoju pojawiły się Komsoliski, które zabrały je w podróż po nieznanej przestrzeni. Na tej wycieczce dzieci zobaczyły księżyc, słońce i wszystkie planety a do tego jeszcze kilka ciekawych zjawisk, które krążą sobie w kosmosie, podróż była krótka, ale bardzo owocna.
Autor postarał się, żeby opis kosmosu zaciekawił każde dziecko i zdecydowanie mu się to udało, bo oczarowała nawet mnie, momentami aż sama marzyłam, żeby na taką krótką wyprawę się wybrać. Historia jest bardzo ciekawa, opisane są tam wszystkie planety, ale tylko najważniejsze informacje więc nic nie znudzi czytelnika, zdecydowanie wisienką na torcie są ilustracje, piękne i kolorowe, idealnie odzwierciedlają to, jak kosmos wygląda na prawdę.
Ta książka jest nie tylko dla dzieci starszych, bo i młodsze świetnie się w niej odnajdą i od małego będą mogły poznać to, co znajduje się wysoko w niebie, czego my nie widzimy. Dzięki fajnej i przyjemnej historii nauka nigdy nie jest trudna, bo niby czytamy bajkę na dobranoc, a tak naprawdę uczymy się czegoś, co przyda nam się na kolejne lata.

Informacje dodatkowe o Kosmoliski:

Kup książkę Kosmoliski

Podróże Julki i Krzysia. Zamki Polski Południowej
Marek Marcinowski 0
Okładka ksiązki - Podróże Julki i Krzysia. Zamki Polski Południowej

Akwarium w suficie, sekretne przejścia, podziemne tunele czy legendarne skarby – o tym wszystkim, a także o innych skrywanych przez zamki tajemnicach...

Wojtuś i jego potworki. Emocje u dzieci
Marek Marcinowski 0
Okładka ksiązki - Wojtuś i jego potworki. Emocje u dzieci

Raduś, Strachuś, Smutasek, Złośniś, Wstydek, Zdziwuś i Wstrętek. Sympatyczne potworki, sportretowane na każdej stronie książeczki, w zabawny i przystępny...