Król demonów

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-04-14
Kategoria: Romans
Tytuł oryginału: Demon King (Claimed by Lucifer #1)
Dodał/a opinię: martynaaa
Tom 1 cyklu Wezwanie Lucyfera

"Od lat moje serce było czarne i zimne niczym kawał węgla i czekało, aż ona wróci i je rozpali."

Ta historia jest dla wielbicieli seriaalowego Lucyfera, dla tych którzy uwielbiają demony, upadłe anioły, intrygi i gdzieś pomiędzy tym miłość. W tej książce mamy dobrze wykreowanych bohaterów. Hannah jest młodą kobietą, która przyjechała do Las Vegas, ponieważ pragnie odnaleźć swoją przyjaciółkę, która jakiś czas temu wyjechała na konferencję i od kilku dni nie daje znaku życia. Hannah wie, że jej przyjaciółka nie jest kobietą, która zapomniałaby od tak o swoim synku i mamie, która jest chora, dlatego tym bardziej zaczyna się martwić o przyjaciółkę. W skutek tego postanawia iść do pewnej osoby, która ponoć jest królem Las Vegas i wie wszystko o tym mieście. I tak oto trafia w ręce diabła, któremu oddaje się na 7 dni w zamian za pomoc w znalezieniu przyjaciółki. Lucas Yfer to niezwykle przystojny, seksowny mężczyzna, który można powiedzieć włada tym miastem, jak swym królestwem.

"W ciągu najbliższych nocy miałem przypomnieć jej, kim jest w rzeczywistości – i dlaczego jej miejsce jest u mojego boku jako mojej królowej."

I tak oto historia się nam rozkręca. Hannah zostaje z Lucasem na 7 dni, mieszka w jego apartamencie.

"Postanowiłem, że każda z naszym siedmiu nocy będzie symbolizować jeden z grzechów głównych."

On się przed nią otwiera, zaczyna stopniowo opowiadać o jego prawdziwym życiu. Ona powoli się w to zagłębia. Zaczyna poszerzać swoją wiedzę na temat aniołów, upadłych oraz inkubów. Wszystko to dla Hannah staję się nowością, ale jakby gdzieś w środku to wszystko znała. Gdy pojawia się niespodziewany 'nalot' i Hannah jest ze swoją obrończynią, która została mianowane przez Lucasa, aby chronić kobietę. Hannah w obronie własnej bierze do ręki miecz ze ściany Lucasa i zaczyna się bronić. Jest ona w wielkim szoku, że tak płynnie sobie z nim radzi, jakby jej pamięć została przywrócona, a raczej mięśnie przypomniały sobie jak to jest trzymać miecz.
Wdrażając się coraz bardziej w historię poznajemy tajemnice, które Lucas skrywał przed Hannah. Akcja nabiera tempa, w międzyczasie trwa poszukiwanie Brandy, a także jednego ze znajomych Lucasa. Jak się okazuje ich zaginięcie jest ze sobą powiązane.

Podsumowanie!
Książkę przeczytałam w jeden dzień, a to oznacza, że była ona dla mnie bardzo ciekawa, intrygująca i w pewnym sensie trochę znana. Niektóre momenty były przewidywalne, ale to pewnie dlatego, że obejrzałam dotychczas wszystkie odcinki Lucyfera na Netflix'ie ;) Miłość, która jest prezentowana przez autorkę jest dość trudna, niczym Romeo i Julia, z góry skazana na tragedie, ale czy na pewno? Czy Diabeł nie ma jakiegoś konkretnego planu by zatrzymać to co dla niego jest najważniejsze? Czy Hannah będzie chciała zostać na dłużej z Lucasem, niż tylko te obiecane siedem dni?

Końcówka książki wbija w fotel, dlatego czekam z niecierpliwością na dalszą kontynuacje!
Polecam!

Tagi: Tylko dla dorosłych

Zobacz opinie o książce Król demonów

Kup książkę Król demonów

Kudłata