Król demonów

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-04-14
Kategoria: Romans
ISBN: 9788366815735
Liczba stron: 312
Tytuł oryginału: Demon King (Claimed by Lucifer #1)
Dodał/a opinię: martynaaa
Tom 1 cyklu Wezwanie Lucyfera

Ocena: 4.5 (4 głosów)

"Od lat moje serce było czarne i zimne niczym kawał węgla i czekało, aż ona wróci i je rozpali."


Ta historia jest dla wielbicieli seriaalowego Lucyfera, dla tych którzy uwielbiają demony, upadłe anioły, intrygi i gdzieś pomiędzy tym miłość. W tej książce mamy dobrze wykreowanych bohaterów. Hannah jest młodą kobietą, która przyjechała do Las Vegas, ponieważ pragnie odnaleźć swoją przyjaciółkę, która jakiś czas temu wyjechała na konferencję i od kilku dni nie daje znaku życia. Hannah wie, że jej przyjaciółka nie jest kobietą, która zapomniałaby od tak o swoim synku i mamie, która jest chora, dlatego tym bardziej zaczyna się martwić o przyjaciółkę. W skutek tego postanawia iść do pewnej osoby, która ponoć jest królem Las Vegas i wie wszystko o tym mieście. I tak oto trafia w ręce diabła, któremu oddaje się na 7 dni w zamian za pomoc w znalezieniu przyjaciółki. Lucas Yfer to niezwykle przystojny, seksowny mężczyzna, który można powiedzieć włada tym miastem, jak swym królestwem.
 
"W ciągu najbliższych nocy miałem przypomnieć jej, kim jest w rzeczywistości – i dlaczego jej miejsce jest u mojego boku jako mojej królowej."
 
I tak oto historia się nam rozkręca. Hannah zostaje z Lucasem na 7 dni, mieszka w jego apartamencie.


"Postanowiłem, że każda z naszym siedmiu nocy będzie symbolizować jeden z grzechów głównych."
 
On się przed nią otwiera, zaczyna stopniowo opowiadać o jego prawdziwym życiu. Ona powoli się w to zagłębia. Zaczyna poszerzać swoją wiedzę na temat aniołów, upadłych oraz inkubów. Wszystko to dla Hannah staję się nowością, ale jakby gdzieś w środku to wszystko znała. Gdy pojawia się niespodziewany 'nalot' i Hannah jest ze swoją obrończynią, która została mianowane przez Lucasa, aby chronić kobietę. Hannah w obronie własnej bierze do ręki miecz ze ściany Lucasa i zaczyna się bronić. Jest ona w wielkim szoku, że tak płynnie sobie z nim radzi, jakby jej pamięć została przywrócona, a raczej mięśnie przypomniały sobie jak to jest trzymać miecz. 
Wdrażając się coraz bardziej w historię poznajemy tajemnice, które Lucas skrywał przed Hannah. Akcja nabiera tempa, w międzyczasie trwa poszukiwanie Brandy, a także jednego ze znajomych Lucasa. Jak się okazuje ich zaginięcie jest ze sobą powiązane. 

 
Podsumowanie!
Książkę przeczytałam w jeden dzień, a to oznacza, że była ona dla mnie bardzo ciekawa, intrygująca i w pewnym sensie trochę znana. Niektóre momenty były przewidywalne, ale to pewnie dlatego, że obejrzałam dotychczas wszystkie odcinki Lucyfera na Netflix'ie ;) Miłość, która jest prezentowana przez autorkę jest dość trudna, niczym Romeo i Julia, z góry skazana na tragedie, ale czy na pewno? Czy Diabeł nie ma jakiegoś konkretnego planu by zatrzymać to co dla niego jest najważniejsze? Czy Hannah będzie chciała zostać na dłużej z Lucasem, niż tylko te obiecane siedem dni?


Końcówka książki wbija w fotel, dlatego czekam z niecierpliwością na dalszą kontynuacje!
Polecam!

Tagi: Tylko dla dorosłych

Zobacz opinie o książce Król demonów

Kup książkę Król demonów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Kudłata
Hwang Sun-mi
Kudłata
Już, już!
Katarzyna Wasilkowska
Już, już!
Hania Baletnica
Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Kuba na tropie
Kuba i Filip Majewscy
Kuba na tropie
Magik i złodziejka
Anniina Mikama
Magik i złodziejka
Strażnik Klejnotu
Katarzyna Rygiel
Strażnik Klejnotu
Pokaż wszystkie recenzje