Król śródmieścia

Tom 1 cyklu warszawski mrok

To moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki i muszę przyznać, że bardzo udane. Książkę czyta się lekko, choć momentami można było stracić trochę wątek. Historia ciekawa i dość intrygująca i co za nią przemawia, nie spotkałam się z podobnym wątkiem. Owszem mafijnych pełno ale z takim, gdzie główni bohaterzy nie tworzą pary prędzej czy później, to nie.

Melania to młoda dziewczyna, która postanawia ratować brata, który popadł w długi. Pech chciał, że pożyczył od bosa mafii, który słynie ze swojej bezkompromisowości. Nie spłacasz, dostajesz ostrzeżenie lub  tracisz życie. Melania idzie do Costury, prosić by ten wydłużył czas jej bratu na spłatę. Ten jednak ma inny pomysł. Mel przejmuje dług brata. Czy to wyjdzie jej na dobre? Kim jest Costura?

Costrura to młody mężczyzna, który jak boss musi być twardy i bezwzględny. Słynie z tego, że nie ma serca. Im bardziej go poznajemy, tym bardziej wzbudza w nas sprzeczne uczucia. Z jednej strony twardy i nieznoszący sprzeciwu, z drugiej strony pokazuje Mel swoja inną twarzą. Co prawda są to przebłyski i zaraz chowa się za soja maską. Melania sprawiła, że stał się bardziej ludzki, choć okazuje to  tylko przy niej. Czym Mel przekonała go by pokazał jej swoje prawdziwe ja?

Sama fabuła jest dobrze przemyślana. Autorka napisał książkę, przyjemnym i fajnym stylem. Wątki są dobrze pasujące do siebie, akcja mało wymagająca i nie jest szybka, bardziej toczy się w takim realnym wymiarze czasu. Za to autorka zaskoczy nas nieoczekiwanym zwrotami akcji. Są także zabawne momenty, są i dramatyczne. Jest także wątek romantyczny i erotyczny. Wysmakowany, idealnie wkomponowany i jednocześnie zaskakujący czytelnika.

Główna bohaterka to osoba bardzo twarda, potrafiąca odgryźć się  słownie. Początkowo twardo się trzyma ale z czasem wydarzenie powoli ja łamią. Emocje, jakich doświadcza inną by załamały. Mel mimo tragicznych i dość brutalnych momentów wychodzi z tego silniejsza. Costura to twardy zawodnik, ale pod koniec pokazał swoje prawdziwe ja. Ze nie jest bez serca a są osoby, na których mu zależy. Jest mroczny i niebezpieczny ale powoli autorka nam dawkuje informacje co sprawiło, że jest tym, kim jest. I tu jest nasze zakończenie. Autorka zaskakuje nam wątkiem, pojawia się inny Costura. Co takiego się wydarzy w końcówce książki? To musicie odkryć sami. Niestety uprzedzam, ze to część pierwsza , która zostaje zakończona w intrygującym momencie. Na szczęście tom drugi planowany jest na listopad. Mam nadzieje, że pójdzie wszystko zgodnie z planem bo ja już nie mogę doczekać się kontynuacji. Jeśli lubicie książki z motywem romansu i mafii, które wyłamują się poza utarty schemat, to ta książka jest dla was. Polecam

Informacje dodatkowe o Król śródmieścia:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2022-06-01
Dodał/a opinię: lalkabloguje

Tagi: romans literatura obyczajowa

Zobacz opinie o książce Król śródmieścia

Kup książkę Król śródmieścia

Anioł zemsty
Katarzyna Garczyk0
Okładka ksiązki - Anioł zemsty

Kontynuacja historii bohaterów Króla Śródmieścia! Jest w nim nienawiść i żal, że świat nic nie może mu zaoferować. Melania jest przerażona oraz załamana...

Ostatni oddech
Katarzyna Garczyk0
Okładka ksiązki - Ostatni oddech

Lato na Zanzibarze i gorące uczucie, które połączyło muzyka i zwyczajną dziewczynę. Kornelia zamierza spędzić wakacje z przyjaciółką na...