Królewska buntowniczka. Powieść o księżniczce Małgorzacie Windsor

"Królewska buntowniczka" to historia Małgorzaty Windsor, młodszej siostry Królowej Elżbiety II, która jest najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii. Lubię czasami przeczytać nowinki dotyczące rodziny królewskiej, jednak nigdy nie zagłębiłam się w odleglejsze czasy niż te mające związek z księżną Dianą i jej śmiercią, nie miałam również pojęcia, że siostra Elżbiety II postrzegana była właśnie w taki taki sposób, jak opisała to autorka. Muszę przyznać, że zatopilam się w tej lekturze już od pierwszych stron i ogromnie zainteresowała mnie postać Małgorzaty i jej losy. Książka jest połączeniem prawdziwych wydarzeń i fikcji literackiej i myślę, że autorce naprawdę świetnie to wyszło, w genialny sposób oddała klimat tamtego okresu, a ja czytając niektóre sceny czułam się tak jakby gdzieś z boku przyglądała się tym wydarzeniom. Historia ta przedstawiona jest oczami Very (wymyślonej postaci) - damy dworu Małgorzaty, która z bliska obserwowała życie księżniczki. Małgorzata w latach młodzieńczych, przypadających po wojnie urzekła wszystkich poczuciem stylu, świetnym dowcipem, ale również ciętym językiem. Kobieta zachowywała się jak rozkapryszona panna, z której zdaniem nikt się nie liczył, a dodatkowo nie stroniła od skandali, intryg, alkoholu, papierosów czy tomansow, co w konsekwencji odbiło się w przyszłości na jej zdrowiu. Mogłoby się wydawać, że księżniczka Małgorzata miała wszystko o czym marzą panny w jej wieku, jednak zagłębiając się coraz bardziej w jej historię można się przekonać, że wcale tak nie jest, a tego co najcenniejsze nie da się kupić za pieniądze czy uzyskać sławą i rozgłosem. Nie potrafię sobie nawet wyobrazić jak bardzo rozdarta musiała być Małgorzata, za każdym razem wybierając pomiędzy swoimi pragnieniami, marzeniami, a lojalnością wobec rodziny. Zarówno Małgorzata, jak i Vera często musiały stawać przed bardzo trudnymi decyzjami, które miały szalenie ważny wpływ na ich późniejsze żyje. Bardzo miło spędziłam czas z tą książką! Polecam fanom losów monarchii królewskiej. Moja ocena 8/10.

Informacje dodatkowe o Królewska buntowniczka. Powieść o księżniczce Małgorzacie Windsor:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-08-10
Tytuł oryginału: The Other Windsor Girl. A novel of Princess Margaret, Royal Rebel
Dodał/a opinię: zakochanawksiazk

Tagi: Romans historyczny

Zobacz opinie o książce Królewska buntowniczka. Powieść o księżniczce Małgorzacie Windsor

Kup książkę Królewska buntowniczka. Powieść o księżniczce Małgorzacie Windsor