Królowa śniegu

Cieszę się, że wydawnictwo od nowa wypuszcza serię z Felicją Stefańską, w związku z czym mam okazję ją nadrobić.

Tak, tak standardowo poznałam przygody Felicji od tomu bodajże piątego.

Kompletnie mi to nie przeszkadzało i polubiłam bohaterów i ich przygody.

Niedawno widzieliście u mnie zakończenie serii (Kuźnia Przeklętych).

A dzisiaj przychodzę z pierwszym tomem, od którego wszystko się zaczęło.

Fascynująca była to przygoda cofnąć się w czasie po ostatnich tomach i poznać Felicję, gdy była jeszcze młodsza, zaczynała dopiero swoją przygodę z Kryszewem.

Kiedy jeszcze wszyscy się poznawali i docierali, niektórych jeszcze nie było w życiu dziennikarki śledczej a ona sama faktycznie pisała to, co gmina jej poleciła.

Jednak i tu, Felicja jak zwykle stawiała na szczerość.

Tradycyjnie, zbrodnie inspirowane są baśniami i legendami, klątwami i wierzeniami.

To urok tej serii książek i nie myślcie sobie, że to fantastyka, nie, za legendami zawsze stoi człowiek.

Tym razem słynna Królowa śniegu Andersena, to już druga książka w tym roku, którą czytałam i była inspirowana tą baśnią bądź pojawiały się w niej cytaty z tejże książki.

Niezmiennie z przyjemnością spędziłam czas przy lekturze, był humor, były tajemnice.

Zbrodnie i sprawca, którego bym się nie spodziewała.

Miło być zaskoczonym.

Książka do samego końca trzymała nas w napięciu i poznaliśmy historie z perspektywy kilku bohaterów.

Kawał porządnego śledztwa dziennikarskiego, plot twisty i świetna kreacja postaci.

Fascynujące było móc odkrywać tajemnice i dochodzić do prawdy wraz z naszymi bohaterami a także poznać nieco zagadek z przeszłości.

Jest to także trzecia książka w tym roku, w której niestety pojawia się wątek p**ofilii.

Nie to żebym miała problem z takimi lekturami jednakże są to tematy trudne, które nie każdy człowiek jest w stanie znieść więc ostrzegam.

Gorąco polecam skorzystać z okazji i zacząć od tej książki swoje przygody z serią kryminalną Anny Klejzerowicz.

A ja mam nadzieję, że pojawi się wznowienie kolejnych tomów, bym mogła uzupełnić kolekcję

Informacje dodatkowe o Królowa śniegu:

Wydawnictwo: Purple Book
Data wydania: 2024-01-24
Dodał/a opinię: Bookszonki

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Królowa śniegu

Kup książkę Królowa śniegu

Ostatnią kartą jest śmierć
Anna Klejzerowicz 0
Okładka ksiązki - Ostatnią kartą jest śmierć

Prawdopodobnie najlepsza kobieca agencja detektywistyczna w Polsce! Weronika Daglewska, dziennikarka i autorka rubryki kryminalnej, postanawia zrobić...

Stara papiernia
Anna Klejzerowicz0
Okładka ksiązki - Stara papiernia

Złamana osobistym dramatem Felicja Stefańska, reporterka śledcza i rzeczniczka prasowa gminy Kryszewo, rzuca wszystko i ucieka od swego obecnego życia...