Kronika Czarownic. Pokolenia widzących

Tom 1 cyklu Kronika Czarownic

[ RECENZJA ]

Andrzej F. Paczkowski "Kronika czarownic. Pokolenia widzących".
Wyd. WassPos

1581rok to czas dżumy. Choroby, która zdziesiątkowała liczebność ludzką na całym świecie. Gdzieś daleko, w Norwegii, w oddalonej od miasta chatce, walkę o życie swoje i nowonarodzonego dziecka stoczyła Ingrid. Tylko dzięki czarnej magii i duchom udało jej się trafić pod opiekę starej Zoriny.
Młoda kobieta wraz z córeczką zamieszkała ze znachorką. To od niej przejęła wiedzę dotyczącą ziołolecznictwa i produkcji maści i sekretnych mikstur na różne dolegliwości. Podczas pobytu u wiedźmy, dziewczyna odkryła w sobie umiejętność widzenia i słyszenia zjaw i mar.
Uznane za czarownice, obie zostają prześladowane i skazane na pojmanie. Ingrid udaje się uciec, Zorina zaś doprowadza do samounicestwienia.
Od tej pory dziewczyna zgodnie z przepowiednią cały czas ma pod górkę. Spotykają ją tragedie, a wzamian za pomoc innym, same problemy. To jednak jej nie zniechęca do ratowania ludzi.
Gdy odnajduje swojego ukochanego i zarazem ojca dziecka, który jest kątem z zawodu, razem uciekają i wyruszają w świat.
Magia, jaką stosuje Ingrid doprowadza jednak do ponownych prześladowań, co skutkuje utratą córki na wiele lat. Wtrącona do lochu, dwa razy cudem uchodzi z życiem. Jednak demony wezwane na pomoc są niebezpieczne i niekontrolowane sieją zło i spustoszenie dookoła.
Kiedy matce udaje się połączyć obie córki razem, sama umiera, pozostawiając je z nierówną walką ze złymi zjawami.
Jaką cenę jednak będą musiały zapłacić Lota i Juliana za próbę powrotu do normalnego życia? Czy jest to wogole możliwe?
Rewelacyjna! Mistrzowska! Zachwycająca!
Jestem zachwycona, zauroczona i z niecierpliwością czekam na kolejną część powieści.
Niezwykły ród czarownic wciąga swoją siłą i magią w całości. Czytelnik zakochuje się i nie może oderwać od książki.
Ciągle zaskakująca, pełna akcji i niespodzianek. Bez zbędnych opisów, napisana w ciekawy, trzymający w napieciu sposób. Uzależnia od siebie.
Dawno nie czytałam tak pochłaniającej powieści. Taka...inna.
Pokłony i gratulacje dla autora!
Dla takich książek warto poświęcać dzień i noc.

Informacje dodatkowe o Kronika Czarownic. Pokolenia widzących:

Kup książkę Kronika Czarownic. Pokolenia widzących

Tajemnica latarni morskiej
Andrzej F. Paczkowski0
Okładka ksiązki - Tajemnica latarni morskiej

„Tajemnica latarni morskiej” to pierwszy tom trylogii „Wybranek morza”. Tomasz ma dziewięć lat, kiedy wraz z rodziną wyjeżdża...

Mężczyzna, który spotkał Boga
Andrzej F. Paczkowski0
Okładka ksiązki - Mężczyzna, który spotkał Boga

Zbiór opowiadań o poszukiwaniu Boga w nieoczywistych miejscach i sytuacjach. Dobry materiał do zadumy nad sensem naszego życia. Mężczyzna, który spotkał...