Krwiodziej

Tom 3 cyklu Czaroziemie

Krwiodziej Susan Dennard to trzeci tom z serii Czaroziemie. Poprzednie tomy czytałam kilka lat temu jednak z przyjemnością mogę stwierdzić, iż cudownie było wrócić do tego świata. Powieść naturalnie należy do fantastyki. Długo czekałam aż ta część pojawi się w moim zasięgu przez co niestety wykreowany przez autorkę świat zatarł się nieco w mojej pamięci przez co miałam problem ze zrozumieniem niektórych wątków. Jednak z czasem wszystko powoli wskakiwało na swoje miejsce.
Jeśli chodzi o Aeduana ogromnie go pokochałam już w poprzednich częściach dlatego tym bardziej z zapartym tchem śledziłam jego losy.
Przejdźmy jednak do przedstawienia fabuły. W skrócie żeby za wiele nie zdradzać Aeduan i Iseult łączą swoje siły i podróżują razem z małą ziemiodziejką- Sową. Dziewczynka jest wyjątkowa a jej bezpieczeństwo jest niezmiernie ważne. Aeduan będzie musiał zmierzyć się z przeszłością. Tymczasem Safiya na dworze cesarzowej musi mierzyć się z ogromnym brzemieniem. Jako prawdodziejka potrafi wyczuć kiedy ktoś kłamie. Niech każdy zdrajca ma się na baczności!
Jednak więziosiostry przede wszystkim chciałyby być razem. Czy wreszcie się odnajdą? A może będą do końca skazane na samodzielne działanie ?
Powieść jak zwykle zapiera dech w piersiach. Nie polecam zaczynać kiedy macie dużo roboty, gdyż ciężko się oderwać!
Niesamowity świat, fantastyczni bohaterowie, cudowne zwroty akcji.
Walka, przyjaźń, ochrona, władza, niesprawiedliwość, zdrada, moc, potęga, siła, ból, śmierć. To wszystko możecie tu spotkać! A nawet o wiele więcej !
Jeśli chodzi zaś o samą okładkę to sama w sobie jest powalająca. Kiedy pierwszy raz ją zobaczyłam dosłownie rzuciła mnie na kolana i wołała do swojego świata. Teraz, śmiało mogę powiedzieć że fabuła była podobnie rewelacyjna.
Ta książka nie przypomina żadnej innej jaką do tej pory czytałam. Jedyna i niepowtarzalna. Także zdecydowanie warto zanurzyć się w tym świecie i po prostu się zrelaksować i zakochać.
Bohaterowie są dobrze wykreowani przez co łatwo ich pokochać tudzież się z nimi utożsamić.
Cała akcja została zaplanowana niezwykle dokładnie. Przynajmniej ja nie zauważyłam żadnych niedociągnięć przez co książka zyskuje na wartości.
Na koniec powtórzę tylko, że książka była fenomenalna. Czekam na kontynuację i
gorąco polecam!

Informacje dodatkowe o Krwiodziej:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2019-10-30
Tytuł oryginału: Bloodwitch
Język oryginału: Angielski
Dodał/a opinię: Roksana

Tagi: bóg Fantasy dla dzieci i młodzieży

Zobacz opinie o książce Krwiodziej

Kup książkę Krwiodziej

Prawdodziejka
Susan Dennard0
Okładka ksiązki - Prawdodziejka

Safiya i Iseult, młode czarodziejki, znów wpadły w tarapaty. Muszą uciekać. Natychmiast. Safi jest jedyną w Czaroziemiach prawdodziejką...

Wiatrodziej
Susan Dennard0
Okładka ksiązki - Wiatrodziej

Życie Merika nie jest łatwe. Niedawno stracił najlepszego przyjaciela, a do tego właśnie spłonął mu okręt. Za wszystkim stoi jego siostra Vivia, która...