Krzycz!

Największy błąd, jaki można popełnić, to podzielić się z kimś swoimi najskrytszymi lękami.
Coś w tym jest, jak sądzicie?

Przychodzę z debiutem, który mogłoby się zdawać jest dedykowany młodzieży. Jednak dla mnie był super odkryciem i dobrze spędzonym czasem.

Rachel Chavez to dziewczyna, którą spotkało coś okropnego i teraz aby się uspokoić ogląda horrory.
Chodzi do szkoły w zamożnej dzielnicy Upper East Side w Nowym Jorku. Niestety nie należy ona do elity bogaczy, więc między nią a innymi uczniami jest ogromna przepaść.
Zdarzenia, które mają miejsce nie ułatwiają jej stosunków z nowymi kolegami.
Po pewnym czasie trafia na klub miłośników horrorów imienia Mary Shelley, którego uczestnicy organizują testy strachu posiłkując się na motywach z horrorów.

Czy niewinne oglądanie horrorów może mieć tragiczny koniec? Czy to teraz oni staną się częścią gry? Co wydarzyło się rok temu? Kto tak naprawdę prowadzi grę?

Gatunek do którego bym zaliczyła książkę to thriller młodzieżowy. Chociaż ich pomysły były nieco przerażające. Motyw horrorów był ciekawy z nostalgicznym powrotem do tego co faktycznie mnie przerażało wiele lat temu w filmach. Nawet nabrałam ochoty, aby powrócić do tych filmów. Czytając czujemy ducha słynnego i kultowego horroru, który kiedyś niejednego przerażał.
Książka świetnie napisana. Podzielona na rozdziały, które opatrzone są w numerek i hasztag. To chyba miał być dodatkowy element grozy dla młodszego czytelnika. Zakończenie dosyć ciekawego i zaskakujące.
Autorka jest fanką filmów z lat 80tych oraz horrorów, z tego musiał powstać dobry pomysł na fabułę książki.
Polecam

Informacje dodatkowe o Krzycz!:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2021-09-15
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: The Mary Shelly Club
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Krzycz!

Kup książkę Krzycz!