Krzyk księżyca. Część I: Wskrzeszenie

Pełnia księżyca...
Dla przeciętnego człowieka to nic nadzwyczajnego - naturalna kolej rzeczy. Mało kto jednak wie, że ta konkretna faza księżyca jest w stanie w pewien sposób wpłynąć na nasze życie.
Juz od wieków wierzono w to, że może ona mieć kluczowy wpływ w trakcie leczenia. Także współczesne badania temu nie przeczą. Udowodniono, że podczas pełni człowiek może stać się nerwowy i bardziej skłonny do wybuchu czy też agresji.

Jednak, gdy my sobie spokojnie śpimy przewaga nad światem spoczywa na kimś innym. Istot tych nie da się powstrzymać. Atakują wszystko i wszystkich. Stań im na drodze, a na pewno nie wyjdziesz z tego żywy - wilkołaki...

Oliwia Stój w swojej książce pod tytułem "Krzyk księżyca" ( część I - Wskrzeszenie) przedstawia nam swoją wizję jeśli chodzi o ten tajemniczy, wilkołaczy świat, który niekiedy ingeruje też w nasz świat.

Charlotte rozpoczyna naukę w nowej szkole w Hiszpanii. Już na samym początku spotyka się z nieco dziwnym człowiekiem, który chce opowiedzieć jej legendę o wilkołakach i czarodziejach. Nastolatka uznając go za szaleńca, nie bierze niczego na poważnie.
Wszystko się zmienia, gdy dziewczyna zostaje ugryziona. Teraz już nie ma wyboru. Musi stanąć na przeciw wielu niebezpieczeństw i zagadek. Ma przed sobą misję...

Na samym początku muszę przyznać, że książka bardzo mi się podobała. Czytało się ją niezwykle szybko i lekko. Ani na moment nie czułam się znudzona. Ciągłe zwroty akcji i nowe wydarzenia sprawiały, że nie byłam w stanie się od niej oderwać.
Warto zaznaczyć, że jest to debiutancka powieść Oliwii Stój, co również zasługuje na pochwałę.

Jeśli chodzi o bohaterów, to było ich dość dużo. Każdy z nich był jednak na tyle barwny i charakterystyczny, że nie miałam problemu z ich zapamiętaniem i rozpoznaniem na dalszych stronach książki. To bardzo ważne, aby każda z postaci się czymś wyróżniała. Dzięki temu czytelnik nie ma problemu i nie musi martwić się, że się zwyczajnie pogubi.

Główna bohaterka - Charlotte, to zwyczajna nastolatka. Niestety los stawia przed nią niezwykle trudną przeszkodę do pokonania. Dziewczyna musi mieć bardzo dużo siły, by sprostać temu, co ją spotyka. Nie jest na to gotowa, ale wie, że nie ma wyboru. Musi sobie poradzić, bo to właśnie od niej zależy życie bardzo wielu ludzi.

Świat ludzi, wilkołaków i czarownic jest tutaj bardzo ciekawie przedstawiony. Wątek walki o władzę pomiędzy tymi nadnaturalnymi istotami był niezwykle interesujący. Spiski, intrygi i zdrady dodawały jeszcze więcej emocji podczas czytania.

Zwroty akcji to kolejny aspekt, który należałoby omówić. W tej publikacji zdecydowanie ich nie brakuje. Gdy już wydawało się, że wystarczająco dużo się dzieje, to autorka zaskakiwała kolejną niewyjaśnioną sprawą, którą bohaterowie musieli rozwiązać. Jak dla mnie jest to bardzo duży plus.

Szczerze polecam tę książkę każdemu fanowi fantastyki i nie tylko. Jest to literatura młodzieżowa, ale z pewnością zasługuje też na uwagę starszych czytelników.

Z niecierpliwością czekam na kolejną część...

Informacje dodatkowe o Krzyk księżyca. Część I: Wskrzeszenie:

Wydawnictwo: Novae Res