Krzyś i gang Pelargonii Już czytam

Seria  Już czytam to zbiór wspaniałych książeczek, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Jedną z opowieści jest Krzyś i gang Pelargonii. Brzmi dość mrocznie, prawda? Jak autorka poradziła sobie z opisaniem tej historii? Czy urzekły mnie ilustracje? A jak ze stroną wydawniczą? Zapraszam.
     Agnieszka Stelmaszyk jest autorką wielu opowiadań, skierowanych do najmłodszych czytelników. Jej kariera z każdą kolejną książeczką nabierała tempa, jednak przełom nastąpił po wydaniu pierwszego tomu Kronik Archeo, które okazały się wielkim hitem. Bardzo żałuję, że nie miałam okazji czytać ich, kiedy byłam w odpowiednim wieku, jednak pomimo swoich lat mam zamiar to nadrobić.
     Wróćmy jednak do Krzysia. Biorąc w rękę książeczkę czułam, że się nie zawiodę, a w przyszłości nie zawiedzie się moja córeczka. Czy słusznie? Pierwsze co mi się spodobało, to sama okładka. Jest kolorowa, przyciągająca wzrok i przy okazji z odpowiednim humorem. Książeczka ma miękką oprawę i wykonana jest z solidnego, grubego papieru, co zdecydowanie jest jej mocnym atutem. Czcionka jest dość duża, dzięki czemu dzieci, które próbują już czytać samodzielnie, nie będą miały z tym żadnego problemu. Jak to mam w swoim zwyczaju, zanim zaczęłam czytać, obejrzałam książeczkę z każdej możliwej strony. Na wewnętrznej stronie okładki znalazłam słowa: Przeczytaj tytuł, obejrzyj ilustracje i zastanów się, o czym może być ta książka. Pomyślałam, że to może być niezła zabawa. I wiecie co? Była! Nawet dla dorosłej osoby, może być to coś ciekawego i kreatywnego, a co dopiero dla dzieci. Czytając opowieść, natrafimy kilka razy na słowa, przy których widnieją gwiazdki w formie odnośników. Okazuje się, że na końcu znajduje się słowniczek z objaśnieniem znaczenia niektórych słów. Świetne! Dodatkowo z tyłu książeczki znajdziemy dwa zadania, skierowane do dzieci. Pierwszym z nich jest krótki test dla sprawdzenia efektów czytania. Znakomite! Zdecydowanie takie ćwiczenia wpływają na trening pamięci oraz przydadzą się w późniejszych latach na klasówkach z języka polskiego. Kolejnym zadaniem jest propozycja, aby spróbować własnoręcznie zasadzić kwiaty. Czegoś to uczy? Zdecydowanie tak, a to w takich książeczkach cenię najbardziej.
     Historia Krzysia i gangu Pelargonii jest bardzo ciekawa i pomysłowa. Mali czytelnicy wspólnie z Krzysiem mogą sprawdzić się w roli detektywa i wykazać wyobraźnią oraz kreatywnością. Małego chłopca bardzo polubiłam. Jest grzeczny i bardzo uczynny. W końcu, to on wziął sprawy w swoje ręce i starał się rozwiązać bardzo trudną zagadkę. Kto wie, czy kiedyś sprzed naszego domu nie zaczną znikać pelargonie? Jak wtedy poradzić sobie z tym wielkim problemem? Jeśli chcecie wiedzieć, koniecznie zajrzyjcie do książeczki.
    Agnieszka Stelmaszyk ma bardzo przyjemny styl i łatwy w odbiorze język. Jej opowieść czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Na koniec żałuje się, że  to już koniec przygody, ponieważ było naprawdę fajnie! Na szczęście mamy do wykonania jeszcze dwa zadania, a kto wie, jak nam pójdzie? Może się okazać, że test wypadnie marnie i trzeba będzie czytankę powtórzyć? Chociaż z całą pewnością dzieci, które ją przeczytają poradzą sobie z tym zadaniem perfekcyjnie! Za pochwałę zasługują również ilustracje wykonane przez Dorotę Szoblik. Przyciągają one uwagę czytelnika i pozwalają puścić wodze wyobraźni. Najpierw tworzymy własną historię na podstawie obrazków, później czytamy.

Podsumowując, Krzyś i gang Pelargonii to bardzo ciekawa, skłaniająca do myślenia i wytężenia własnej wyobraźni książeczka. Polecam ją młodym czytelnikom w wieku od 4 do 8 lat, choć pozostali również będą zadowoleni. To jedna z tych książeczek, które sprawdzą się jako prezent zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

Informacje dodatkowe o Krzyś i gang Pelargonii Już czytam:

Kup książkę Krzyś i gang Pelargonii Już czytam

Zaginiony klucz do Asgardu
Agnieszka Stelmaszyk0
Okładka ksiązki - Zaginiony klucz do Asgardu

Wykopaliska archeologiczne na wyspie Wolin to dla Ani i Bartka istny raj! Kiedy przypadkiem poznają Helenkę, sprawy przybierają zaskakujący obrót...

Kroniki Archeo. Sekret Wielkiego Mistrza
Agnieszka Stelmaszyk0
Okładka ksiązki - Kroniki Archeo. Sekret Wielkiego Mistrza

Sekrety! Tajne organizacje! Akcja! \r\n\r\nLato w Polsce zapowiadało się cudownie! Lasy, łąki, pyszne czereśnie prosto z drzewa! Do tego turniej rycerski...