Książę mafii

Tom 1 cyklu High School Tales

Pamiętam, że tę książkę polecała mi @_my_world_book_ . Gdy otrzymałam propozycję zrecenzowania, byłam w kropce. Dlaczego? Po pierwsze miałam dużo książek do recenzji , a po drugie jak na złość, wpadłam w zastój czytelniczy! Czy mogło być gorzej? 🙈 Biłam się myślami, czy przyjąć współpracę i teraz dziękuję wydawnictwu, że zechciało przyznać mi dodatkowy czas na przeczytanie tej historii.
Ta książka była świetna!
Dość gruba, ale nie przeszkodziła mi, połknąć ją praktycznie na raz.
Po skończeniu czułam, że chce przeczytać kolejną mafijną perełkę.
Wiecie, to co urzekło mnie w tej powieści? To, że bohaterowie nie są przerysowanie i idealni. To młodzi ludzie, a młodość rządzi się własnymi prawami. Oboje są uparci i mają silne charakterki. Swoim zachowaniem podsycają atmosferę i budują klimat, który był niepowtarzalny. Uwielbiałam czytać fragmenty, w których wpleciono utarczki słowne. Niewyparzony język bohaterki tylko zachęcał mnie do przekręcania kolejnych stron. Silne przyciąganie, cięte riposty i dreszczyk emocji, to coś, co lubię w takich lekturach.
Na okładce widnieje zapis " 2.5 mln czytelniczek na Wattpadzie". Oho... To musi świadczyć, że ta książka jest dobra. Czy była? Według mnie tak.
Pomogła mi wyjść z zastoju czytelniczego. Była zabawna, do tego miała motyw hate-love. To miód na moje serce. Głównymi bohaterami są Ava oraz Samuel. Ona pyskata, piękna, pewna siebie dziewczyna, a on, chłopak budzący postrach w całej szkole. Ktoś w końcu postanawia utrzeć mu nosa. Do czego doprowadzi ta rywalizacja i wspólne uprzykrzanie sobie życia? Czy ta dwójka się w sobie zakocha?
Musicie to sprawdzić sami!
Ja zapewniam, że od śmiechu miejscami będą Was bolały policzki.
Nie mogę się doczekać drugiego tomu.

Polecam 💜

Informacje dodatkowe o Książę mafii:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-09-07
Kategoria: Dla młodzieży
Dodał/a opinię: jaczytam

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Książę mafii

Kup książkę Książę mafii

Podobno do zrobienia smutnego wyrazu twarzy potrzeba aż czterdziestu dwóch mięśni. Do wyprostowania środkowego palca wystarczą cztery. Powiedzmy, że nie miałam nastroju na duży wysiłek.