Książę mafii

Tom 1 cyklu High School Tales

Czy połączenie mafii i powieści młodzieżowej to dobry pomysł? Muszę przyznać, że po raz pierwszy spotkałam się z takim motywem w książce. Książka też nie należy do cieniutkich bo ma ponad 500 stron. W dodatku druk jest z tych mniejszych . Co dostajemy w zamian? Niebanalna historie dzieki, której wsiąkłam od pierwszej strony.

Ava to młoda dziewczyna, która zmienia liceum. Chce być sobą, zwykłą nastolatką. W poprzedniej szkole była w centrum uwagi, chciała każdego zadowolić kosztem siebie. Tu próbuje się odnaleźć nawiązuje pierwsze znajomości. Jednak po tygodniu za sprawą zwykłego miejsca parkingowego staje się tą, która jest w centrum uwagi. Nikt jej nie ostrzegał, że parkuje na miejscu Samuela, chłopaka, który jest synem bossa mafii. Wszyscy się go boją ale nikt nie powiedział Avie, która postawiła się chłopakowi. Zwykła sprzeczka to początek kłopotów Avy. Od tej pory jej życie nie będzie takie samo.

Samuel to młody wkraczający w dorosłość chłopak. Jego ojciec to boss jednej z rodzin mafijnych. Od dziecka wie kim jest i wykorzystuje to na wszelkie sposoby. Wszyscy się go boją, każdy schodzi mu z drogi. Ma kilku przyjaciół, którym ufa. Kiedy a jego drodze staje Ava wszystko się zmienia. Dziewczyna dostaje status Nietykalnej. Co takiego sprawiło, że Ava dostała ten status. Mimo że ich relacja bardziej przypomina wojnę niż zafascynowanie?

Fabuła świetnie przemyślana, postać świetnie opisane. Historia wciąga od samego początku. Książkę czyta się rewelacyjnie, mimo że początkowo nic nie zapowiadało aż takich rewelacji z końcówki. Ava to silna dziewczyna, która nie boi się mówić co myśli. Postawiła się Samuelowi i nie zamierza mu ulegać. Nienawidzi go choć jednocześnie jest w nim coś, co ja przyciąga. Ni potrafi zrozumieć, czemu chłopak ją tak traktuje jednocześnie uważa ją za swoją nadając jej tytuł nietykalnej. Niektóre wydarzenia sprawiają, że coraz bardziej się obawia. Rodzice początkowo ja wspierają z czasem Ava nie potrafi zrozumieć co nimi kieruje. Wszystko się zmienia, gdy Ava pada ofiara pobicia. Od tej pory jej życie zmienia się jeszcze bardziej. Dziewczyna musi się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Wszystko się komplikuje, gdy ucieka z pomocą rodziców. To ma dla niej katastrofalne konsekwencje. Czy Ava odnajdzie spokój? Co takiego się wydarzy?

Historia jest niebanalna i nietuzinkowa. Mafia w młodzieżowym wydaniu, nienawiść, którą od miłości oddziela cienka granica. Fascynacja, strach, uczucie, tajemnice i intrygi, do tego zwykłe nastoletnie problemu licealistów. Książka, która wciąga, fascynuje i nie sposób się od niej oderwać. Głównych bohaterów polubiłam od samego początku. Im więcej o nich się dowiedziałam, tym bardziej ich lubiłam i kibicowałam jako parze. Oboje mają za sobą ciężkie chwile, oboje dowiedzieli się, że ich rodziny nie są takie kolorowe i mają swoje tajemnice , które pod koniec wypłynęły na wierzch. Nie spodziewałam się aż takich rewelacji. Końcówka dramatyczna, pełna szokujących wydarzeń, które sprawiły, że aż czytałam to z duszą na ramieniu co się wydarzy w kolejnych stronicach książki. Epilog zaskakujący. A ja czekam na tom drugi i już dziś bym chciał poznać ciąg dalszy. Polecam

Informacje dodatkowe o Książę mafii:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-09-07
Kategoria: Dla młodzieży
Dodał/a opinię: lalkabloguje

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Książę mafii

Kup książkę Książę mafii

Podobno do zrobienia smutnego wyrazu twarzy potrzeba aż czterdziestu dwóch mięśni. Do wyprostowania środkowego palca wystarczą cztery. Powiedzmy, że nie miałam nastroju na duży wysiłek.