Księżna Margaret. XVII-wieczna skandalistka i celebrytka

Wbrew tej ,,celebrytce" i ,,skandalistce", którą niewątpliwie była, Margaret odebrałam jako kobietę mimo wszystko nieśmiałą, wycofaną, początkowo bez siły przebicia, by potem poznać również to nieco próżne, pisarskie oblicze. Od dziecka miała za to inną siłę - tę wewnątrz, która nakazywała jej i popychała do pisania, rozmyślań, stawiania pytań i szukania odpowiedzi. Choć niemal przez całe życie mąż wspierał ją w jej aspiracjach to mam nieodparte wrażenie, że nawet bez jego poparcia robiłaby to, co robiła i publikowała swoje książki wbrew wszystkim i wszystkiemu. Bił z jej postępowania pewien wewnętrzny przymus tworzenia, rodzaj szaleństwa, który cechuje ludzi obdarzonych ponadprzeciętnym intelektem. Wszelkie ekstrawagancje czy odstępstwa od normy nie wynikały z chęci szokowania otoczenia, to był naturalny, niewymuszony styl bycia księżnej, którą inni obchodzili o tyle, o ile mówili o jej książkach. W tej historii o myślicielce tworzącej tomiki poezji, scenariusze feministycznych sztuk teatralnych i opowieściach science-fiction odnajdziemy część prawdy o kobiecie niezwykłej nie tylko jak na swoją epokę. Gdyby księżna żyła dzisiaj, zapewne też zadziwiałaby świat. Najlepszym na to dowodem jest ta książka - po lekturze raczej nie pozostaniesz wobec Margaret obojętny. co-przeczytalam.blogspot.com

Informacje dodatkowe o Księżna Margaret. XVII-wieczna skandalistka i celebrytka:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2017-02-10
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Margaret the First
Dodał/a opinię: DorotaKa

Zobacz opinie o książce Księżna Margaret. XVII-wieczna skandalistka i celebrytka

Kup książkę Księżna Margaret. XVII-wieczna skandalistka i celebrytka