Księżniczka

Tom 1 cyklu Pajęczyna

Po historie mafijne nie sięgam często, ale kiedy to robię to trafiam na same perełki. Tłumaczę to sobie tak, że mam całkiem dobrego nosa do wybierania sobie książek do czytania. Też tak macie, niekoniecznie odnośnie tego rodzaju książek?
Nie inaczej jest w przypadku "Księżniczki" Laury Passer. Historię rozpieszczonej młodej dziewczyny, córki mafijnego bossa, który nie przyznaje się, że owym bossem jest, zna już grono czytelników. Miałam przyjemność czytać "Księżniczkę" przy wznowieniu i cieszę się, że do tego doszło.
Mafijne porachunki, przystojni mężczyźni, władza, zakazane uczucie, ciekawi bohaterowie i humor, to połączenie idealne dla czytelnika, który szuka trochę innego rodzaju emocji. Wyczuwa się adrenalinę, która pojawia się przy akcjach, narastające napięcie między bohaterami, gdy ich uczucia zmieniają się względem siebie i niepokój, kiedy sytuacja nie jest pomyślna.
Laura Passer stworzyła bohaterów, których nie da się nie lubić. Są wyraziści, pełni pasji i posiadają cechy zwykłego człowieka. Można ich zranić, kochać, nienawidzić, współczuć, wspierać, ale i czyhać na ich życie. A to w świecie mafii jest na porządku dziennym, zwłaszcza gdy w grę wchodzi nowy gracz na terytorium, a co za tym idzie - pieniądze i władza.
"Księżniczka" to dość prosta historia, która momentami jest przewidywalna, ale nie przeszkadza to w odbiorze książki. Humor wlany w karty powieści dzięki Laurze Passer sprawia, że nie raz czytelnik uśmiechnie się pod nosem albo rzuci mięsem, gdy życie bohaterów wywraca się do góry nogami. Ach! Co tu dużo pisać, ta historia po prostu przenosi na kilka godzin do innego świata. Świata, do którego chciałoby się wejść na kilka dobrych chwil i zaznać tej adrenaliny i emocji. Jest miejscami pikantnie, ale to tylko podkręca atmosferę. Tego mi było trzeba i jestem bardzo zadowolona z lektury. Nie pozostaje mi nic tylko polecać. Na pewno sięgnę po kolejne tomy, bo coś czuję, że armageddon dopiero przede mną. Czytajcie!

Informacje dodatkowe o Księżniczka:

Kup książkę Księżniczka

Król niczego
Laura Passer0
Okładka ksiązki - Król niczego

Miał wszystko. Teraz nie ma nic. Tristan Hart jest królem życia. Ma wszystko: urodę, piękną dziewczynę, pieniądze, mnóstwo znajomych, a do tego jeszcze...

Pająk
Laura Passer0
Okładka ksiązki - Pająk

Trzecia część serii ,,Pajęczyna", dzięki której mieliśmy przyjemność poznać mafijnych bossów i szeregowych żołnierzy. Tym razem z bliska poznamy jednego...