Ktoś z nas będzie następny

Czytałam część wcześniejszą i przyznaję, że ta jest poprowadzona w bardzo podobny sposób. Początkowo mamy skrawek informacji, które nieco przypominają część pierwszą i kończy się ona wielkim znakiem zapytania, który sugeruje, że skoro wcześniejszy sprawca wciąż chodzi na wolności, to pasuje mu wymierzyć sprawiedliwość. Jednak w momencie, kiedy chcemy poznać kim jest ta osoba, rozmowa nagle się kończy. To wspaniałe zagranie, gdyż odpowiedź na nie nurtuje nas do samego końca. Autorka lubi sobie pogrywać, dlatego rzuca nam ochłapy informacji z których ciężko jest zbudować obraz sceny, jaką później zastajemy. Postacie wciąż ze sobą rozmawiają, gdybają na różne sposoby, gdyż obawiają się o swoje życie. Wciąż mają w pamięci sytuację z Simonem, który nie zasłużył na to, co go spotkało. Jak można się było domyśleć, pojawia się nowa gra w prawdę lub wyzwanie. Niby niepozornie niewinna, lecz uczestnicy biorą ją śmiertelnie poważnie do serca. Każdy pragnie być w centrum uwagi, choć tajemnice, które wychodzą na jaw zaczynają boleć.

,,To nie jego wina. Po prostu został zraniony. Wyszło na jaw coś, co nie powinno, wszyscy teraz plotkują i zrobił się jeden wielki bałagan".

Niewinna gra zaszkodziła bardziej, niż każdy się tego spodziewał. Rozpoczynają się kłótnie, spory i zranione serca. Akcja bardziej skupiła się na trójce przyjaciół, którzy w pierwszej części bardziej pozostawali w cieniu. Wiemy co planują, gdyż każdy rozdział pisany jest z perspektywy jednej z postaci, która nam się zwierza. Każdy z nich snuje własne domysły i dochodzi do nich, że coś przeoczyli. Bo kto wymyślił tą grę? Komu zależało na kompromitacji pewnych osób? Czy sprawa może dotyczyć starych wydarzeń, o których nie wszyscy zapomnieli?
Ta książka to istna kostka rubika, przy czym jeden kolor klocka totalnie tutaj nie pasuje, dlatego tak trudno jest poskładać ją w całość. Do tego każdy kolor, to osobna postać, która nie mówi nam wszystkiego i to akurat wiemy. Kto pragnie ich zniszczyć i dlaczego? Przeczytajcie, tylko zacznijcie od części ,,Ktoś z nas kłamie", bo tam się wszystko rozpoczęło!

Informacje dodatkowe o Ktoś z nas będzie następny:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2022-11-02
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788382027303
Tytuł oryginału: One of Us Is Next
Dodał/a opinię: Ewelina Przespolewska

Zobacz opinie o książce Ktoś z nas będzie następny

Kup książkę Ktoś z nas będzie następny

Ktoś z nas kłamie
Karen McManus0
Okładka ksiązki - Ktoś z nas kłamie

Wszyscy skrywają jakieś tajemnice, pytanie tylko, do czego są gotowi się posunąć, aby nie wyszły na jaw W poniedziałkowe popołudnie pięcioro uczniów liceum...