Ktoś z nas będzie następny

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2022-11-02
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788382027303
Tytuł oryginału: One of Us Is Next

Kontynuacja bestsellera Ktoś z nas kłamie - w liceum Bayview dochodzi do kolejnej

zagadkowej śmierci, a rozwiązanie tajemnicy będzie dla wszystkich prawdziwym szokiem...

Od czasu śmierci Simona, autora słynnej aplikacji plotkarskiej, w szkole pojawiło się mnóstwo jego

naśladowców. Przez cały rok, od kiedy czwórka uczniów z Bayview została oczyszczona z zarzutów

zabójstwa, nikt nie był jednak w stanie wypełnić plotkarskiej próżni równie głośnymi publikacjami. Aż

do teraz....

Tym razem jednak nie jest to aplikacja, lecz gra esemesowa - Prawda czy Wyzwanie. Pierwszym celem

staje się Phoebe. Jeśli nie zdecyduje się podjąć wyzwania, automatycznie zostanie opublikowana

prawda o pewnym fakcie z jej przeszłości. A ta jest mroczna... Potem przychodzi czas na Maeve, która

powinna była wiedzieć, że zawsze należy wybierać wyzwanie. Kiedy kolejnym graczem ma zostać

Knox, sprawy przybierają niebezpieczny obrót. Wyzwania stają się śmiertelnie groźne i jeśli uczestnicy

gry nauczyli się czegoś z wydarzeń ubiegłego roku, to tego, że nie można liczyć na pomoc policji. Ani

na jej ochronę... Simon odszedł, ale niezidentyfikowany sprawca jest zdeterminowany, by kultywować

jego mroczne dziedzictwo w liceum Bayview. Tym razem obowiązują jednak zupełnie nowe zasady...

"Niewielu jest mistrzów suspensu dla nastolatków dorównujących Karen McManus"

,,Entertainment Weekly"

"Lektura, której nie można odłożyć!".

,,Kirkus Reviews"

"Karen McManus jest prawdziwą mistrzynią fabuły i intrygi".

,, The Bookseller"

NA PODSTAWIE POWIEŚCI KAREM MCMANUS POWSTAŁ SERIAL ORYGINALNY NETFLIX

KTOŚ Z NAS KŁAMIE

Kup książkę Ktoś z nas będzie następny

Opinie o książce - Ktoś z nas będzie następny

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-11-24, Ocena: 6, Przeczytałem,

Czytałam część wcześniejszą i przyznaję, że ta jest poprowadzona w bardzo podobny sposób. Początkowo mamy skrawek informacji, które nieco przypominają część pierwszą i kończy się ona wielkim znakiem zapytania, który sugeruje, że skoro wcześniejszy sprawca wciąż chodzi na wolności, to pasuje mu wymierzyć sprawiedliwość. Jednak w momencie, kiedy chcemy poznać kim jest ta osoba, rozmowa nagle się kończy. To wspaniałe zagranie, gdyż odpowiedź na nie nurtuje nas do samego końca. Autorka lubi sobie pogrywać, dlatego rzuca nam ochłapy informacji z których ciężko jest zbudować obraz sceny, jaką później zastajemy. Postacie wciąż ze sobą rozmawiają, gdybają na różne sposoby, gdyż obawiają się o swoje życie. Wciąż mają w pamięci sytuację z Simonem, który nie zasłużył na to, co go spotkało. Jak można się było domyśleć, pojawia się nowa gra w prawdę lub wyzwanie. Niby niepozornie niewinna, lecz uczestnicy biorą ją śmiertelnie poważnie do serca. Każdy pragnie być w centrum uwagi, choć tajemnice, które wychodzą na jaw zaczynają boleć.

,,To nie jego wina. Po prostu został zraniony. Wyszło na jaw coś, co nie powinno, wszyscy teraz plotkują i zrobił się jeden wielki bałagan".

Niewinna gra zaszkodziła bardziej, niż każdy się tego spodziewał. Rozpoczynają się kłótnie, spory i zranione serca. Akcja bardziej skupiła się na trójce przyjaciół, którzy w pierwszej części bardziej pozostawali w cieniu. Wiemy co planują, gdyż każdy rozdział pisany jest z perspektywy jednej z postaci, która nam się zwierza. Każdy z nich snuje własne domysły i dochodzi do nich, że coś przeoczyli. Bo kto wymyślił tą grę? Komu zależało na kompromitacji pewnych osób? Czy sprawa może dotyczyć starych wydarzeń, o których nie wszyscy zapomnieli?
Ta książka to istna kostka rubika, przy czym jeden kolor klocka totalnie tutaj nie pasuje, dlatego tak trudno jest poskładać ją w całość. Do tego każdy kolor, to osobna postać, która nie mówi nam wszystkiego i to akurat wiemy. Kto pragnie ich zniszczyć i dlaczego? Przeczytajcie, tylko zacznijcie od części ,,Ktoś z nas kłamie", bo tam się wszystko rozpoczęło!

Ktoś z nas kłamie
Karen McManus0
Okładka ksiązki - Ktoś z nas kłamie

Wszyscy skrywają jakieś tajemnice, pytanie tylko, do czego są gotowi się posunąć, aby nie wyszły na jaw W poniedziałkowe popołudnie pięcioro uczniów liceum...

Córki tęczy
Hanna Cygler