Kult

Tom 2 cyklu Mentalista

Niecały rok temu czytałam tom pierwszy tej serii. Pamiętam jakie emocje mi towarzyszyły podczas czytania "Mentalisty".Pamietam też, że tamta część dostała ode mnie maksymalną ilość punktów. A jak będzie z " Kultem"?

Po pierwsze i chyba ostatnie. Nie lubię takich długich przerywników czasowych między częściami. Dlaczego? Ano dlatego, że część jakiś istotnych faktów się zatarła. I miało prawo się tak stać, tym bardziej, że przez ten czas przez moje dłonie przewinęło się multum książek. Więc dlatego gdybym miała wybór lub możliwość to jednak wolałabym przeczytać serię od razu, na świeżo. Ale nie ma tak dobrze. Mimo, że było dobrze. I tylko dobrze. Wiecie co mam na myśli?

Książka dobra. Ale jak dla mnie tylko dobra. Zapowiadało się fajnie, ciekawie, ale w pewnym momencie coś się zadziało... A to "coś" to ciepłe kluchy pod postacią faceta imieniem Vincent oraz jakiś dziwny szachowy wątek. Może marudzę, może mam jakieś zagrania...a może to dlatego, że nigdy nie grałam w szachy bo nawet nie umiem 🤔.Ale może podeprę się jeszcze tymi skomplikowanymi wyliczeniami i obliczeniami naszego Vincenta. Dla mnie to była czarna magia, która mnie jakoś nie zaciekawiła. Może to wina tego, że jednak nie jestem umysłem ścisłym?

Ale... Co do samych bohaterów to tu się nic nie zmieniło mimo, że on często mnie irytował. Ale też czy nie o to w tym chodzi? O wywoływanie emocji -nawet jakiś skrajnych? Dwójka dziwolągów. Ona -policjantka ze swoją fobią niepasującą do jej wykonywanego zawodu i on umiejący nie tylko czytać innych,ale i umiejący wstrzymywać puls.  Więc tak- Oni pozostają nadal na wielki plus. Tylko ten wątek matematyczno-szachowy jakoś mnie nie przekonał.

Na początku pisałam, że książka jest dobra i tylko dobra. Kłamałam 😄... Jest bardzo dobra mimo tej czarnej magii 😃
Czytajcie bracia i siostry... I mimo, że czytając szachowy wątek czasem bolało to i tak czuję się oczyszczona.  Jak nie rozumiecie -to zrozumiecie po przeczytaniu. Ale jak nie czytaliście "Mentalisty" to zacznijcie od niego.

Informacje dodatkowe o Kult:

Wydawnictwo: Czarna Owca