Kult

Tom 2 cyklu Mentalista

Ludzie, także ci najmądrzejsi, boją się prawdy i jej nienawidzą. Chwycą się byle bujdy dla poprawy samopoczucia. Żeby życie jakoś szło.

Łukasz Orbitowski ; Kult ;

Druga część Camilli Lackber i Henrika Fexeusa ; Kult ; jest kryminalnym odniesieniem do tego było i przyniosła przeszłość, kluczem jest Sztokholm i jego dzielnica z której został uprowadzony pięcioletni Ossian z przedszkola, jak mogło dojść do takiego zaniedbania, przeoczenie, zamieszanie. Chłopiec udał się do samochodu za pośrednictwem pani która obiecywała jego ulubioną wersję klocków Lego i szczeniaczki...Do dochodzenia w tej sprawie trafia Adam - negocjator, gdzie sprawą zajmuje się Mina, wcześniejsze dochodzenia w podobnej sprawie kończą się tragicznie, co daje zespołowi do myślenia. Czy ten człowiek podoła porwaniu i uratuje chłopca przed śmiercią? Niestety, okazuje się że porwań jest więcej, ratują nie to dziecko, ale jednak, jakiś klucz powiązań który sugeruje dziwny kult, sektę? Mina przełamuje barierę i prosi Vincenta o pomoc, mentalistę, behawiorystę zajmującego się nie tylko magią i iluzją, ale przyjaciela z którym pracowała w pierwszej części : Menatalisty ;Ten psycholog od ludzkiej psychiatrii jest w stanie opisać sprawcę uprowadzeń dając obraz tego co uprowadzał. W tym czasie kiedy Mina i Vincent próbują swoich sił, policja bierze byka za rogi, zaczyna się bezwzględny wyścig z czasem z mordercą  działającym według rytualnego schematu. Kto wygra tę nierówną grę? Co zrobi Adam który czuje że ktoś depcze mu po piętach? Co grozi Minie i Vincetnowi, czy ta historia skończy się dramatycznie?

Świetna, mocno napisana, z manipulacją w tle, dająca do myślenia, pouczająca, mądra i lekka. Polecam.

Informacje dodatkowe o Kult:

Wydawnictwo: Czarna Owca