Laiko Medis. Kraina Cienia

To jedna z tych książek, które najlepiej by nigdy się nie skończyły. Nieco przypominała mi trylogię odrodzenia, choć jej styl jest tu nieco inny. Z pewnością książka bardzo tajemnicza, bo nikt tutaj dosadnie nic nie mówi, ani długo się nie przedstawia. Wiemy co myślą bohaterzy i to całkowicie wystarczy, by z zaciekawieniem śledzić ich losy. Książka zawiera tu wiele zwrotów w innym języku i większość jest tłumaczona na dole strony. Każdy nowy rozdział jest strojny, gdyż posiada piękny rysunek, za każdym razem inny. Ma on związek z treścią, lecz jakby nie bezpośredni. Postacie wpierw są ukazane jako osoby z drobnymi cechami, dopiero później widzimy ich całych. Muszę zaznaczyć, że początek książki mną wstrząsną. Były ukazane lata wcześniejsze, w dalszych stronach ten czas jest dużo późniejszy. Historia się toczy z perspektywy postaci, co uzupełnia luki w niektórych momentach. Nie da się jej odłożyć na bok. Z każdą chwilą poznajemy coraz więcej niewiadomych, a ostrzeżenie w ich myślach mówi, że wiele razy postacie nie postępują tak jak powinny. Główną bohaterką jest tutaj Sara, która poprzez swoją nieuwagę wpada w pewne miejsce. Na jej szczęście posiada naładowany telefon, więc wzywa przez niego pomoc. Kiedy miejsce oświetla latarką, nie jest zadowolona ze swojego pobytu. Krwawe miejsce skrywa tu wiele tajemnic, a jedną z nich Sara zabiera ze sobą. W ogóle nie spodziewa się, że tym samym zapoczątkowała splot pewnych wydarzeń. Nie będzie zwyczajnym człowiekiem, gdyż jej przyszłość była już dawno temu zaplanowana. Napotka na swojej drodze kogoś, kto będzie ją przyciągał. Tak naprawdę każda postać ma tutaj ogrom tajemnic, których nie chce zdradzać. Im ktoś wie o nich więcej, tym gorzej dla niego. Korzystanie z mocy od zawsze było katastrofalne w skutkach i tak też jest tutaj. Jak sądzicie, czy Sara jest zdolna do tego, by kogoś zabić? A może to raczej ktoś próbuje swoją winą obarczyć ją? Dlaczego są osoby, które nie życzą jej dobrze? Bardzo wzruszył mnie tutaj symbol odwróconego diamentu. Jak sądzicie, co on oznaczał? Książka nie tylko świetna ale i wzruszająca. To fantastyka we wspaniałym wydaniu. Czytanie jej było prawdziwą przyjemnością:-)

Informacje dodatkowe o Laiko Medis. Kraina Cienia:

Wydawnictwo: b.d