Nieposkromiona. Slade

Victorię trudno poskromić - jest waleczna, wulgarna i trzyma się jedynie swoich zasad. Stres oraz problemy z młodszym bratem rozładowuje podczas nielegalnych walk w klatkach. Gdy po kolejnej z nich zostaje porwana przez ludzi Slade'a, powiązanego ze światem przestępczym przedsiębiorcy, dostaje szansę na nowe życie – musi "tylko" zostać żoną własnego oprawcy i pomóc mu w zemście.
Czy Victorię uda się ujarzmić i przygotować do misji?

Czy kiełkujące między bohaterami uczucie nie pokrzyżuje im planów?

"Nieposkromiona – Slade" to dynamiczna i pełna zwrotów akcji opowieść o miłości i walce. Jednak czy w takim układzie ktokolwiek może czuć się zwycięzcą?

Dlatego zawsze kończyłam w klatce, tam wyładowywałam wszystkie emocje, z którymi sobie nie radziłam. A teraz nie radziłam sobie z uczuciami do tego faceta. Nie mogłam ich utrzymać w ryzach. Uciekały do niego, do mężczyzny, który mnie porwał, rozkochał w sobie i miał zamiar porzucić. Czułam, że tracę nad nimi kontrolę.

Informacje dodatkowe o Nieposkromiona. Slade:

Nieposkromiona. Slade - opinie o książce

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-02-13, Ocena: 6, Przeczytałam,

❣Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i pierwsze o kobiecie walczącej w klatce.
To spotkanie jest niezwykle udane,ponieważ bohaterkę niesamowicie polubiłam i kibicowałam jej,aby wreszcie los uśmiechnął się do niej.

❣Mamy nie tylko walkę o swoją godną,wolność i niezależność,ale również o dobro dla brata,który pogubił się w życiu.Wiktora przez swoją waleczność wzbudza podziw wielu osób.Jej sposób walki powoduje,że niektórzy chcą to wykorzystać.Będąc w niewoli walczy o wolność,choć jest to bardzo trudne..

❣Życie Victorii nie oszczędza.Ciagle stawia jej na drodze przeszkody,które musi pokonywać.Będąc pionkiem w nieokreślonej grze,chcąc wreszcie uwolnić się,by żyć po swojemu.

❣Historia pokazuje,że świat bywa okrutny a wrogowie nie zapominają.Jest nie tylko nieprzewidywalnie,ale również bardzo dynamicznie.Akcja jest na bardzo wysokim poziomie,dzięki czemu nasza wyobraźnia ciągle jest pobudzona.

❣Jestem pod ogromnym wrażeniem poznanej historii,ponieważ zakończenie jest początkiem również emocjonującej kontynuacji,która przyniesie wiele ciekawych chwil z życia bohaterki.

➡Koniecznie poznajcie Wiktorię i jej historię🔥Polecam❤

Z dumą chwałę się, iż pod moje skrzydła trafił pierwszy tom świetnej historii, która otwiera serię książek Nieposkromiona. Znając cudownie lekki oraz przystępny styl autorki, wiedziałam, że lektura okaże się dla mnie wciągająca jak i intrygująca, a emocje jakie mną ogarną będą naprawdę intensywne i niezapomniane. Czy się myliłam. O nie!

Na łamach kart poznajemy Victorię, która mimo, iż pochodzi z Polski, to wychowała się wraz z bratem w Tajlandii. Los jej nie oszczędzał. Wcześnie straciła rodziców i to na nią spadł obowiązek opieki nad Bradem, który był krnąbrny, oszukiwał i nadużywał zakażających używek. By odreagować i chociaż na chwilę zapomnieć o wszystkich problemach, bierze udział w nielegalnych walkach w klatkach. Dziewczyna jest sprytna, waleczna i zna się na różnych technikach tego sportu, więc radzi sobie świetnie. Powaliła nie jednego osiłka i nie lęka się stawić czoła wyzwaniom.

Niestety wpada w oko niebezpiecznemu mężczyźnie, który widzi w niej idealną osobę mogącą pomoc mu osiągnąć obrany cel. Dlatego porywa ją i zmusza do małżeństwa, które jemu ma przynieść upragnioną zemstę, a jej wolność.
Czy ten układ ma szansę na powodzenie? Czy ta odważna, dzika kobieta pozwoli się ujarzmić i uniknie kłopotów, w które często wpada? Czy Slade osiągnie swój cel? Czy przewrotny los namiesza w życiu osobistym tej dwójki?

Muszę przyznać, że jak zaczęłam czytać dzieło pani Kotuńskiej to nie mogłam się od niego oderwać. Historia pochłonęła mnie bez reszty, a Victoria tak bardzo przypadła mi do gustu, że utożsamiałam się z nią i kibicowałam jej. Uwielbiam, gdy bohaterka jest charakterna, ma silną osobowość, walczy o swoje i przy tym tnie swym ostrym językiem niczym brzytwa.

Jak ja się uśmiałam, gdy tylko Victoria otwierała swe cudowne usteczka i wylewała słodkim głosikiem tony jadu oraz "klęła jak szewc". Slade nie był słabeuszem i odpierał dzielnie jej ataki. Między tą dwójką stopniowo, bez pośpiechu zaczęło coś się dziać. Najpierw ich uczucia były czysto platoniczne, wręcz pałali do siebie wzajemną awersją, jednak z czasem zaczęło się wytwarzać między nimi takie napięcie, że iskry leciały. Mimo, iż nie polubiłam faceta, to doskonale pasował do naszej wojowniczki.

Nie myślcie, że zachwalam tą pozycję ponieważ jestem jej patronką. Naprawdę jestem z wami szczera i zapewniam, że historia totalnie was zaskoczy, będzie nieprzewidywalna i zdecydowanie odmienna od tych, które dotąd znacie. Fabuła jest doskonale poprowadzona, intrygujące wątki wprowadzają czytelnika w niezwykły klimat i wywołują ogromny chaos w głowie. Akcja jest dynamiczna, ale nieco zwalnia w odpowiednich fragmentach, przez co wrażenia są niezapomniane.

Kochani nie obawiajcie się nudy. Autorka uniknęła zbytecznych i długaśnych opisów, pisze zwięźle i zrozumiale przez co zapisane stronice przewracają się w szybkim tempie. Opowieść zakończyła się fenomenalnie i ma taki potencjał, że szybko muszę zdobyć kolejny tom, by zaspokoić swą ciekawość i dowiedzieć się jak potoczą się dalsze losy bohaterów.

Czy polecam powieść? Zdecydowanie tak i zachęcam was, byście nie zwlekali zbyt długo. Jestem przekonana, że lektura spodoba się wam i zostaniecie wielbicielami twórczości utalentowanej pisarki Agnieszki Kotuńskiej.

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2023-03-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

"Miała naprawdę trudny charakter, doskonale wiedział, z czego to wynikało. Z samej natury była buntowniczką, a problemy z jej młodszym bratem tylko podsycały ogień, który nieustannie płonął w jej sercu."

Victoria od najmłodszych lat miała do czynienia z brutalnym światem, jako trzynastolatka była świadkiem morderstwa rodziców. Ukształtowało ją to na wojowniczkę i zarazem opiekunkę młodszego brata. Nasza bohaterka bierze udział w podziemnych walkach w klatce. Na jej nieszczęście podczas jednej z walk zostaje zauważona przez Slade. Mężczyzna stwierdza, że kobieta idealnie nada się jako narzędzie do zrealizowania jego planu zemsty. Victoria zostaje więc porwana i zmuszona do ślubu. 😱

Czy uda się poskromić waleczny charakter kobiety? I nakłonić ją do współpracy?

Po przeczytaniu Laiko Medis wiedziałam, że chcę poznać pozostałe historie spod pióra autorki. Cieszę się, że sięgnęłam po książkę o Nieposkromionej. To była jedna z lepszych pozycji, jakie ostatnio przeczytałam. 🥰

Główna bohaterka to uparta i charakterna postać. Zaimponowała mi swoją znajomością sztuk walki. Mimo zmęczenia i bólu potrafiła racjonalnie myśleć. Przebiegła w swoim działaniu. Od samego początku ją polubiłam. Coraz częściej trafiam na bohaterki w moim guście. 🤗

Slade to tajemniczym i niebezpieczny człowiek, bez skrupułów chciał wykorzystać Victorię do swoich osobistych celów. Im dalej tym coraz bardziej tracił w moich oczach, jego niezdecydowanie było irytujące. Myślałam, że w pewnym momencie się opamiętał, jednak on mnie znów zaskoczył swoim zachowaniem. Nie zapomnę mu tego, chyba że w kolejnym tomie się zrehabilituje. 😅

Autorka bardzo dobrze opisała wszelkie chwyty i uniki wykorzystywane w różnych sztukach walki. Czytając opisy walk i treningów, miałam wrażenie jakbym stała obok i wszystko widziała na własne oczy.

Od samego początku fabuła wciąga czytelnika w swój świat. Książkę przeczytałam na raz, tak bardzo mnie pochłonęła. Autorka w bardzo przyjemny i przystępny sposób napisała historię, obok której nie da się przejść obojętnie. Poznajemy zarówno punkt widzenia Victorii, jak i Slade. W tej sposób możemy dokładniej poznać ich myśli i motywy, jakimi się kierują. Zakończenie pozostawia nam nutkę niedowierzania i ciekawości. Nie spodziewałam się osób, które pojawiły się na końcu. Jak to dobrze, że mam drugi tom pod ręką. 😅

Polecam Wam ogromnie. 🥰 Bawiłam się wyśmienicie podczas lektury przygód bohaterów.

„Nieposkromiona.Slade“ to zarówno moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki, jak i gatunkiem, jakim jest romans mafijny.
Mamy tu dwójkę głównych bohaterów, których przeszłość nie oszczędzała. Victoria, Polka, wychowana w Tajlandii, od młodych lat odpowiedzialna była za siebie i młodszego brata. Jej rodzice zostali zamordowani. Swój stres odreagowywała walcząc w klatkach, dzięki czemu mogła zarobić też na życie.
Slade natomiast stracił kogoś bliskiego w gangsterskich porachunkach i jego życiowym celem jest zemsta. A tę doskonale zaplanował. By jego plan się ziścił, potrzebuje Victorii. Pewnego dnia ją porywa…

Autorka stworzyła świetną historię, która wciąga od samego początku. Nie ma czasu na oddech, tu stale coś się dzieje. Jest akcja i jej zwroty, są momenty pełne wzruszeń, jest namiętnie – ze smakiem, a często też zabawnie.
Główni bohaterowie to zdecydowanie silne postaci, oboje po przejściach, co miało niemały wpływ na to, kim są teraz. On stale myśli o zemście, ona często bywa wulgarna i waleczna. Jednak każde z nich ma też swoją drugą stronę, tę delikatniejszą, pełną uczuć, którą niechętnie pokazują.
Ogromne słowa uznania dla Agnieszki za tak ciekawe rozeznanie w sztukach walki – o wielu nie miałam pojęcia i z ciekawości poczytałam o nich ciut więcej, o ich genezie.

Jeżeli lubicie wyraziste i charakterne postaci, fabułę, która ze strony na stronę nabiera rozpędu, nie przeszkadzają Wam niecenzuralne słowa – to gorąco polecam.
Wplątanie w ten utwór humoru, było rewelacyjnym zabiegiem i wiele razy się pośmiałam.
„Nie kopie się leżącego, ale podduszanie, to już inna bajka”.
Bardzo się cieszę, że drugi tom jest w moich rękach, bo niezmiernie mnie ciekawi, czy układ Victorii i Slade´a był trafnym pomysłem, czy zranione dusze można uzdrowić… I czy tak naprawdę warto się mścić…

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-01-06, Ocena: 6, Przeczytałam,

W ogóle nie spodziewałam się, że książka tak bardzo mnie wciągnie. Już sam jej początek chwyta za serce, kiedy widzimy w jak szybkim czasie nasza postać musiała dorosnąć. W momencie, kiedy dowiedziała się, że jej ojciec ją sprzedał, gdyż miał problem z hazardem, uciekła wraz z bratem. Niestety on odziedziczył zamiłowanie do gier po ojcu, więc co jakiś czas musiała ratować go z opresji. Miała to szczęście, że pod swoje skrzydła przyjął ją Tony. Pokazał jej różne sztuki walki i wyszkolił na zabójczynię. Dzięki nielegalnym bijatykom udaje jej się wiązać koniec z końcem. Jednak pewnego dnia miarka się przebrała. Została obezwładniona i porwana. Od teraz tylko od jej umiejętności zależy, czy wygra i odejdzie wolno, czy przegra i poświęci samą siebie. Oczywiście napotkają ją nieprzewidziane sytuacje, również mężczyzna z którym ma stoczyć walkę nie potrafi jej dobrze rozegrać. Poruszyła tu jego organ, który wydawało by się, że przestał działać w momencie, kiedy zamordowano jego żonę. Od tej pory ma chytry plan, by się zemścić na przeciwniku. Zwykła śmierć go nie satysfakcjonuje. Tylko czy nasza nieposkromiona mu w tym pomoże?
To naprawdę świetna książka, która wielokrotnie zaskakiwała mnie zwrotami akcji. Pięknie dobrany wątek fascynacji połączony z dawnymi krzywdami obu postaci. Pociągający i dobrze rozbudowany styl pisarski, który wciąż daje zapowiedzi na coś lepszego i większego. Autorka pokazała, że życia nie można sobie zaplanować, tylko przeszkody, które nas spotykają mają swój większy cel. Wiele osób zostało w życiu skrzywdzonych, lecz najważniejsze, to nie poddawać się. Wychodzić na przeciw problemom, gdyż ich rolą jest zwiększenie naszego doświadczenia. Tutaj wszystko jest po coś. Bywają momenty, kiedy wzruszenie przyćmiewa nam treść, bądź boli nas ciało, gdyż uderzenia które na siebie przyjmuje nawet nam doskwierają. Ona stara się nigdy nie złamać, nie okazać słabości. Wie, że jej los jest tylko w jej rękach. Naprawdę świetna książka, którą warto przeczytać:-)

Na powieść Pani Agnieszki trafiłam przypadkiem. Jednak tematyka tej powieści, zainteresowała mnie na tyle, że postanowiłam się zgłosić do jej recenzji. No i się udało ;) Książka czekała cierpliwie na swoją kolej, a dziś mogę podzielić się moimi odczuciami po lekturze. A jakie to wrażenia ? O tym opowiem w dalszej części mojej opinii.

Victoria jest młodą buntowniczką. Ma ostry język i własne zasady. Wszelkie frustracje, strach i złość rozładowuje podczas nielegalnych walk w klatkach. Po jednej z takich imprez, zostaje porwana przez ludzi Slade'a. Jest to przedsiębiorca zamieszany w ciemne interesy. Dzięki niemu, dziewczyna ma szansę na rozpoczęcie nowego życia... Jest tylko jedno ale. Aby zdobyć wolność i spokój, musi zostać żoną swojego oprawcy. A na dodatek pomóc mu się zemścić...
Czy Victoria sprosta stawianym wobec niej wymaganiom ? Czy da się trochę poskromić ? Czy podejmie się misji, która może zagrozić jej życiu ? Jak uczucia mogą to wszystko skomplikować ?Wszystkie odpowiedzi znajdziecie w trakcie czytania ;)

Przyznam się, że jestem pozytywnie zaskoczona ;) Spodziewałam się erotyku, a dostałam świetny, gangsterski romans. Jest pełen dynamiki i zwrotów akcji. Czytamy tutaj między innymi o walce o przetrwanie, miłości oraz o różnorodnych tajskich sztukach walki. Czytałam lekturę z dużą dozą ciekawości. Zapewniła mi z pewnością wiele wrażeń. Raz nawet poprawiła mi humor pewną sceną(nie wspomnę jaką, pewnie ją znajdziecie) Szczerze się uśmiałam.;) Autorka ma przyjemny styl pisania, dzięki czemu publikację czyta się błyskawicznie. Końcówka zostawiła we mnie duży niedosyt. Nie mogę się doczekać, co będzie dalej, bo póki co mam przed sobą wiele niewiadomych. Ale z tego co widziałam, premiera kolejnej części jest przewidziana na Walentynki, więc jeszcze trochę musimy poczekać ;) Tymczasem, zachęcam Was do zapoznania się z tą książką. Jeżeli potrzebujecie wrażeń lub po prostu chcecie się odprężyć i spędzić przyjemnie czas z lekturą, to ta pozycją będzie w sam raz ;) Bardzo dziękuję Autorce za egzemplarz do recenzji i przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/ 10 punktów 😉

Avatar użytkownika - Ewelina-czyta
Ewelina-czyta
Przeczytane:2022-10-16, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Zgłaszając się do recenzji tej książki, nie spodziewałam się, że wciągnie mnie ona tak bardzo w swoją ekscytującą fabułę. Nie zwracając szczególnej uwagi na otoczenie, z wielkim zdziwieniem odkryłam, że skończyłam już lekturę, a wciąż było mi mało i mało... Mam nadzieję, że kontynuacja lada chwila pojawi się na rynku, bo chyba oszaleję z niecierpliwości ;)

Autorka wykreowała niezwykle wciągającą opowieść o silnej i niezależnej dziewczynie walczącej całe swoje dorosłe życie z przeciwnościami losu. Obdarzając ją bratem narkomanem, nieumiejącym poradzić sobie z nałogiem, stawiając na jej drodze tajemniczego mężczyznę opętanego żądzą zemsty na mordercy swojej żony- człowieka, który pragnie ją tylko wykorzystać i posłać do wroga jako swojego tajnego szpiega- w zamian dając w przyszłości "wolność" w postaci nowego życia.
Okraszając całość nielegalnymi walkami w klatce, morderczymi treningami- z których nie wychodzi się bez szwanku, mocnym iskrzeniem i napięciem pomiędzy głównymi bohaterami, dostajemy mieszankę wybuchową.
Pomysł na fabułę w moim odczuciu genialny! Od początku fabuła przepełniona jest całą gamą emocji, które udzielają się czytelnikowi od pierwszych stron...

Bohaterowie są doskonale wykreowani i "poprowadzeni". Zestawienie ze sobą tak różnych charakterów, jakie posiadają dwie główne postacie, skutkuje zabawnymi i błyskotliwymi dialogami, ciętymi ripostami i nieustającym napięciem.
Niektórych początkowo może drażnić zachowanie głównej bohaterki, ale powiedzmy sobie szczerze, nie jest to grzeczna dziewczynka, a jej wybuchowość i nieumiejętność trzymania języka za zębami, dodaje jej tylko kolorytu i wyrazistości.
Postacie drugoplanowe, szczególnie przyjaciółki Victorii wywoływały we mnie salwy śmiechu. Uwielbiam te wariatki. Akcja z wieczorem panieńskim- mistrzostwo! Płakałam dosłownie ze śmiechu.
Autorka doskonale buduje napięcie, utrzymuje je na najwyższym poziomie, przy okazji grając na emocjach czytelnika wszystkie znane sobie nuty. Intryga goni intrygę, a rozwiązanie problemów nie jest takie oczywiste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy "rzut oka". Jest niebezpiecznie, a zarazem, zmysłowo i namiętnie, momentami mocno erotycznie.

Akcja powieści dzieje się dość szybko, mocno zaskakuje w najmniej spodziewanych momentach, bawi, ale i potrafi wzruszyć, momentami zmusić do refleksji. Świetnie bawiłam się przy tej książce.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Bardzo przyjemna i wciągająca lektura na coraz dłuższe popołudnia i wieczory.
Z wielką niecierpliwością czekam na kontynuację.

POLECAM...

Avatar użytkownika - Grazyna_a_czyta
Grazyna_a_czyta
Przeczytane:2022-08-17, Przeczytałam, Mam,

Nieposkromiona. Slade” to druga już powieść Agnieszki Kotuńskiej. Tym razem autorka zabiera nas do świata, w którym walczy się nie tylko w klatce.

Victoria nigdy nie była potulna. Od małego zawzięcie walczyła o swoje i nie bała się wyrażać swoich opinii, dlatego gdy nadszedł dzień jej trzynastych urodzin, kiedy jej dotychczasowe, niemal beztroskie życie obróciło się w popiół, bez wahania zawalczyła o siebie i swojego brata. Lata życia w ukryciu, tułaczki zdawały się nie mieć końca. Walka była dotąd jej życiem, to ona była motorem, który ją napędzał. Gdy już myślała, że jej życie się uspokaja i obiera dokładnie taki kurs jaki powinno, zostaje wplątana w najbardziej gwałtowną wojnę, w której stawką będzie życie jej, Brada, ale w szczególności jej serce.

Victoria to niesamowita postać. To tytułowa „Nieposkromiona”. Waleczna, pyskata, kobieta, która nie odpuszcza i wszystkie plany doprowadza do końca. Nie pozwala sobą pomiatać, manipulować i na każdą zaczepkę znajdzie odpowiedź lub wyperswaduje drugiej stronie za pomocą niewybrednych słów czy pięści. O tak, to z całą pewnością nie jest zwyczajna dziewczyna. To wszystko widzi w niej Slade, który pragnie wykorzystać ją do swojego planu. Mężczyzna miał wszystko misternie poukładane, nieustające treningi, spotkania, doskonale ułożony schemat wykorzystania umiejętności Victorii. Nie spodziewał się jednak, że pod powłoką wojownika, kryje się kobieta, której osoba poruszy w jego sercu coś, co sądził, że dawno już umarło. Jednak, czy można przerwać pracę maszyny, która już poszła w ruch? Czy nie będzie za późno na ocalenie ich obojga?

Gdyby ktoś zapytał mnie, co najbardziej podobało mi się w tej pozycji, odpowiedź wcale nie byłaby prosta. Z pewnością na liście znajdzie się kultura Tajlandii, która przeplata się w powieści i urzeka czytelnika. Dopracowane opisy walk między postaciami – czytając te fragmenty czujemy się jakbyśmy się przenosili w pobliże ringu, mat i bezpośrednio obserwowali walczących ze sobą bohaterów. Wątek romansu i napięcie między bohaterami, wzajemne pożądanie, dodaje pikanterii.  Jednak chyba najistotniejszym czynnikiem, który porywa czytelnika jest  wciągająca fabuła pełna zwrotów akcji, w połączeniu z niezwykle przyjemnym piórem autorki, co sprawia, że jak już zaczniecie czytać tę powieść, nie odłożycie jej, dopóki nie dotrzecie do ostatniej strony. Wtedy… zakończenie spowoduje, że będziecie odliczać dni do premiery kolejnego tomu.

Z pewnością nie będziecie się nudzić z Victorią i Sladem, więc zachęcam Was do sięgnięcia po tę pozycję z całego serca a autorce dziękuję za zaufanie i możliwość objęcia patronatem jej kolejnego dzieła.

Książka "Nieposkromiona Slade" to druga książka Agnieszki Kotuńskiej. Miałam przyjemność patronowania  debiutu autorki. Dlatego z przyjemnością zgodziłam się objąć patronatem kolejną książkę. Choć obie to zupełnie inna para kaloszy obie są fenomenalne. I obie będą mieć swój dalszy ciąg. Swoją drogą już się ich nie mogę doczekać.

Victoria to młoda dziewczyna, która w życiu przeszła wiele. Z prologu dowiadujemy się, że trzynastoletnia dziewczynka ucieka wraz z młodszym bratem. Jej ojciec oddał ją w zamian za dług. Konsekwencją jest śmierć rodziców.  Victorie poznajemy już jako dorosłą dziewczynę, która stara się utrzymać z pracy kelnerki. Jednocześnie bierze udział a nielegalnych walkach. Po jednej z walk zostaje podawana. Kto za tym stoi? Jakie zamiary ma porywacz?

Slade to mężczyzna, który wprowadza w życie swój plan. W tym planie Victoria ma swój główny udział. Tylko jak poskromić dużo młodsza od siebie dziewczynę. Slade miał plan ale pojawienie się Victorii burzy go poprzez pojawiające się uczucie między nim a dziewczyna. Czy Slade zrealizuje swój plan? Jaka role ma w nim odegrać Victoria? I czemu wszystko zależy od ślubu?

Muszę przyjąć, że historia jest nietuzinkowa. Nie mamy do czynienia ze zwykłym romansem. Duża różnica wieku nie ma tu znaczenia. Między dwójka głównych bohaterów od samego początku jest napięcie i tylko czekałam aż wybuchnie  między nimi namiętność. Duży plus za bohaterów. Victoria to twarda osoba, która zahartowało życie. Ma w sobie pasję, jeśli walczy to cała sobą do końca. Jak kocha to prawdziwie. Jednocześnie potrafi myśleć i wyjść cało z opresji. Za to Slade to typ, który potrafi przekonać do siebie każdego. Do tego ma w sobie to coś, co kochają kobiety.

Książka ma w sobie także dużą dawkę humoru. Do tej pory chichram się jak sobie przypomnę scenę z wieczoru panieńskiego Victorii. Ech te jej przyjaciółki i ich pomysły. Jest też kilka pobocznych postaci, które pokochałam. Jak Manu, który stał się przyjacielem i wsparciem dla Victorii. Historia jest dynamiczna, nie ma tu czasu na nudę, a zwroty akcji są zaskakujące. A jeśli chodzi o naszą dwójkę to jest w nich moc i ogień , zwłaszcza w Victorii, która potrafi rzucać nie tylko tekstem ale i tym, co ma pod ręką. Jednocześnie ma wielkie serce i odwagę.

Zakończenie was zaskoczy. Epilog jest wstępem do kontynuacji i muszę przyznać, że już się nie mogę doczekać. Czy Victoria wykona zadanie , którego się podjęła? Dlaczego warunkiem jego wykonania by ślub z Slade? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania zapraszam do zakupu książki. Na sam koniec autorka zostawia nas z zabawnym epilogiem. Kim jest tajemniczy , którego w nim poznamy?   Polecam z czystym sumieniem. PS. Przygotujcie się na niezłą jazdę bez trzymanki i dużą dawkę humoru. Autorce gratuluje kolejnej świetnej książki.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2023-04-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

Jaki jest Wasz stosunek do nielegalnych walk w klatce? W niektórych wyzwalają skok adrenaliny, inni nigdy w życiu by w czymś takim nie uczestniczyli. Oczywiście mam tu na myśli rolę obserwatora. A będąc po drugiej stronie? Właśnie w tej klatce. Zastanawialiście się, co skłania ludzi do czynnego udziału w czymś takim? Mnie osobiście to przeraża. Jest czymś dziwnym, czego tak naprawdę do końca nie mogę zrozumieć. Jednak Agnieszce Kotuńskiej po części udało się mnie oswoić z tą bądź co bądź sztuką walki. Autorka wykazała się świetną znajomością wszelkich chwytów, uników, morderczych treningów oraz tajskich technik walk, co bardzo obrazowo opisuje.

Lubię w książkach silne, charakterne, uparte, sprytne, waleczne i szczere kobiece postaci. I taka też jest Victoria. Może nazbyt wulgarna z niej dziewczyna, ale patrząc na całokształt oraz to, że nie miała w życiu łatwo, jakoś łatwiej jest przełknąć tę jej cechę. Zwłaszcza że pod tą twardą skorupą skrywa się potrzeba miłości, bezpieczeństwa i spokoju. Z drugiej strony bez tej odrobiny wulgaryzmów chyba nie byłaby za bardzo wiarygodna. Z kolei Slade to mężczyzna dojrzały, opanowany, ale i tajemniczy, niebezpieczny, bezwzględny, pragnący... zemsty. Victoria ma mu w tym pomóc. To także facet niezdecydowany i czasami trudno jest zrozumieć, o co mu chodzi.

Uważam, że dobrym rozwiązaniem było umieszczenie romansu na drugim planie, a wyeksponowanie wątku sensacyjnego. Ale żeby nie było, napięcie i przyciąganie między bohaterami czuć wyraźnie, nie brak wzajemnych ciętych ripost i docinków.

"Dlatego zawsze kończyłam w klatce, tam wyładowywałam wszystkie emocje, z którymi sobie nie radziłam. A teraz nie radziłam sobie z uczuciami do tego faceta. Nie mogłam ich utrzymać w ryzach. Uciekały do niego, do mężczyzny, który mnie porwał, rozkochał w sobie i miał zamiar porzucić.

Czułam, że tracę nad nimi kontrolę."

Książka pełna jest dynamizmu, zaskakujących zwrotów akcji, niebezpieczeństwa, wzruszeń, humoru, a przede wszystkim buzujących emocji. Zakończenie pozostawia nas z wieloma znakami zapytania: co dalej?

To powieść o wewnętrznej sile, walce z demonami przeszłości, stracie, bólu, wyrzutach sumienia. To historia o tym, że zawsze trzeba walczyć o swoje marzenia i nigdy się nie poddawać. Ja zamierzam (a przynajmniej będę się starała) walczyć o to, co dla mnie ważne, bo przede mną największa walka życia.

"Nieposkromiona. Slade" to ostre starcie miłości i walki. Czy dla nowej tożsamości i pieniędzy warto ryzykować życie? Czy plan zemsty Slade'a się powiedzie? Czy wojowniczka do końca będzie trzymała wysoko uniesioną gardę? Sprawdźcie!

Victoria straciła rodziców w dramatycznych okolicznościach. Teraz Polka wychowana w Tajlandii mieszka w Minneapolis w USA. Dziewczyna pracuje dla Jaia, właściciela klubu Spartacus, do którego ,,w ciągu dnia można było się wybrać na kawę, a wieczorami zaszaleć w klubie nocnym. Tam też w piwnicy odbywały się nielegalne walki w klatkach". Victoria wyszkolona w sztukach walki wojowniczka nie stroni od wchodzenia do klatki, klatki, w której nie obowiązują żadne zasady. Młodszy brat Viki ma problemy z uzależnieniem. Przegrany zakład Barta powoduje, że Victoria ponownie wchodzi do klatki. Brat podbija stawkę i dziewczyna musi walczyć z dużo od siebie masywniejszym mężczyzną. Po wszystkim okazuje się, że brat zniknął z kasą a ją samą na spotkanie z szefem ,,zaprasza" grupa mężczyzn, którzy nie przyjmują odmowy. Tajemniczym szefem jest Slade, którego żona została zamordowana rok wcześniej. ,,Potrzebował drugiej, takie były zasady w ich otoczeniu. Musi mieć żonę, żeby otrzymać więcej udziałów. Tym razem nie chciał poślubić żadnej niewinnej kobiety. (...) Mógł mieć każdą kobietę, więc wybrał Victorię." Slade potrzebuje nie tylko żony, ale i narzędzie zemsty na mężczyźnie, który doprowadził do śmierci jego żony. Victoria potrzebuje pieniędzy, aby wysłać brata na odwyk. Slade proponuje jej układ. Jak wiele każde z nich będzie musiało zaryzykować, aby osiągnąć swój cel?

,,Nieposkromiona. Slade" to pierwszy tom cyklu, który wpisuje się w trend romansów mafijnych. Ten jednak jest inny. Zamiast głupiutkiej panienki skoncentrowanej na przystojnym porywaczu i drogich ciuchach, mamy pyskatą pannę, ze skomplikowaną przeszłością, wyszkoloną w sztukach i systemach walki, która nie daje sobie w kaszę dmuchać. I co najdziwniejsze, używa nie tylko fizycznych umiejętności, ale również sprytu. Slade jest tajemniczym mężczyzną, wdowcem, ojcem i szefem organizacji, mężczyzną, który zrobi wszystko, aby dostać to, czego chce - zemsty. Już sama konstrukcja głównych bohaterów, jest olbrzymim plusem tej powieści. A jeśli dodamy do tego równie dobrze skonstruowanych bohaterów drugoplanowych, dostajemy kalejdoskop postaci, przy których nie sposób się nudzić. Kolejnym plusem są opis walk wręcz, opisane niezwykle obrazowo i dynamicznie.

Wciągająca fabuła, intrygi i tajemnice, walki i seksualne napięcie wyczuwalne pomiędzy Victorią i Sladem tworzą powieść, którą czyta się błyskawicznie.

Jeśli jeszcze nie znacie Nieposkromionej, to polecam poznać Slade'a, ja idę poznać Alex'a.

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2023-03-10, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Nie kopie się leżącego, ale podduszanie, to już inna bajka".?

Victoria nie miałam łatwego życia, morderstwo rodziców którego była świadkiem, brutalny świat w jakim żyła i jeszcze sprawiający kłopoty brat, którym musiała się zająć tylko to potwierdzają.

Dziewczyna swoją frustrację i cały gniew, wyładowuje na ringu i to tu zostaje zauważona przez Slade.

Mężczyzna układa już w głowie plan w którym jedną z głównych ról zagra Victoria...

Ale czy waleczna dziewczyna i jej charakter poddadzą się bez walki ?

Książka w której nie sposób narzekać na nudę? Zdecydowanie należy do nich "Nieposkromiona Slade "

To dynamiczna i pełna zwrotów akcji opowieść o miłości i walce. Jednak czy w takim układzie ktokolwiek może czuć się zwycięzcą?

Bohaterka podbiła moje serce jej waleczna natura i spryt naprawdę mnie się podobały.

Slade no cóż bezwzględny, chcący wykorzystać dziewczynę do własnych celów z początku trochę mnie wkurzał?

Autorka ma świetny styl. Lekki, przyjemny i bardzo zrozumiały. Bardzo zaimponowała mi znajomością sztuk Walki. Czyżby miała w tym jakieś doświadczenie ??

Fabuła genialna wciąga czytelnika w wir intryg i niebezpieczeństwa. Przeczytałam tę książkę co prawda w trzy dni z powodu braku czasu ale myślę że gdyby nie to była by na moim podium ,,warta zarwania nocy"

Polecam i cieszę się że pod ręką mam drugi tom bo już nie mogę się doczekać co będzie dalej ?

[...]"Pamiętaj, nigdy nie odkrywaj wszystkich kart. Zawsze musisz zachować coś dla siebie. Obserwuje cię nie tylko twój przeciwnik, ale także publiczność, a wśród nich chowają się najlepsi wojownicy. Śledzą swojego wroga, każdy jego ruch. Poznają styl, jakim walczy"[...]

Wciągająca, zapierająca dech w piersiach historia.

Historia o wojowniczce, o lwicy, o pyskatej kobiecie, która broni tego co jej. O Victorii, która po ostatniej walce w jaką wepchnął ją jej młodszy brat, zostaje porwana. Porwana do człowieka, który chce ją za żonę oraz jako agent. Chce ją wysłać do wroga, aby dokonać zemstę. Victoria spotyka Slade. Czy to co pomiędzy nimi kiełkuje ma szansę przetrwać? Czy Victoria się zgodzi? Tego musicie się sami przekonać.

Może i książka to zwykła opowieść o dziewczynie, która chce pomóc swemu bratu, to dla mnie była to opowieść o wewnętrznej sile, o walce z demonami przeszłości, o tym, że należy walczyć o swoje marzenia i nigdy się nie poddawać. O tym, że trzeba słuchać swego serca, ale też i ciała. Bo ono nam wiele mówi o tym co się dzieje z naszym organizmem. Że czasem nie warto walczyć tylko poprosić o pomoc. Dlatego walczcie i dbajcie o to co jest dla Was ważne.

Polecam.

Dla mnie rewelacja! Słuchałam audiobooka i nie mogłam się oderwać ;) polecam ;)

Laiko Medis. Kraina Cienia
Agnieszka Kotuńska0
Okładka ksiązki - Laiko Medis. Kraina Cienia

W życiu zdarzają się różne wypadki, ale wpaść do grobowca w tajemniczych ruinach? To się nie zdarza każdemu! Zwiedzanie tajemniczych ruin kończy się dla...