Nieposkromiona. Slade

Zgłaszając się do recenzji tej książki, nie spodziewałam się, że wciągnie mnie ona tak bardzo w swoją ekscytującą fabułę. Nie zwracając szczególnej uwagi na otoczenie, z wielkim zdziwieniem odkryłam, że skończyłam już lekturę, a wciąż było mi mało i mało... Mam nadzieję, że kontynuacja lada chwila pojawi się na rynku, bo chyba oszaleję z niecierpliwości ;)

Autorka wykreowała niezwykle wciągającą opowieść o silnej i niezależnej dziewczynie walczącej całe swoje dorosłe życie z przeciwnościami losu. Obdarzając ją bratem narkomanem, nieumiejącym poradzić sobie z nałogiem, stawiając na jej drodze tajemniczego mężczyznę opętanego żądzą zemsty na mordercy swojej żony- człowieka, który pragnie ją tylko wykorzystać i posłać do wroga jako swojego tajnego szpiega- w zamian dając w przyszłości "wolność" w postaci nowego życia.
Okraszając całość nielegalnymi walkami w klatce, morderczymi treningami- z których nie wychodzi się bez szwanku, mocnym iskrzeniem i napięciem pomiędzy głównymi bohaterami, dostajemy mieszankę wybuchową.
Pomysł na fabułę w moim odczuciu genialny! Od początku fabuła przepełniona jest całą gamą emocji, które udzielają się czytelnikowi od pierwszych stron...

Bohaterowie są doskonale wykreowani i "poprowadzeni". Zestawienie ze sobą tak różnych charakterów, jakie posiadają dwie główne postacie, skutkuje zabawnymi i błyskotliwymi dialogami, ciętymi ripostami i nieustającym napięciem.
Niektórych początkowo może drażnić zachowanie głównej bohaterki, ale powiedzmy sobie szczerze, nie jest to grzeczna dziewczynka, a jej wybuchowość i nieumiejętność trzymania języka za zębami, dodaje jej tylko kolorytu i wyrazistości.
Postacie drugoplanowe, szczególnie przyjaciółki Victorii wywoływały we mnie salwy śmiechu. Uwielbiam te wariatki. Akcja z wieczorem panieńskim- mistrzostwo! Płakałam dosłownie ze śmiechu.
Autorka doskonale buduje napięcie, utrzymuje je na najwyższym poziomie, przy okazji grając na emocjach czytelnika wszystkie znane sobie nuty. Intryga goni intrygę, a rozwiązanie problemów nie jest takie oczywiste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy "rzut oka". Jest niebezpiecznie, a zarazem, zmysłowo i namiętnie, momentami mocno erotycznie.

Akcja powieści dzieje się dość szybko, mocno zaskakuje w najmniej spodziewanych momentach, bawi, ale i potrafi wzruszyć, momentami zmusić do refleksji. Świetnie bawiłam się przy tej książce.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Bardzo przyjemna i wciągająca lektura na coraz dłuższe popołudnia i wieczory.
Z wielką niecierpliwością czekam na kontynuację.

POLECAM...

Kup książkę Nieposkromiona. Slade

Laiko Medis. Kraina Cienia
Agnieszka Kotuńska0
Okładka ksiązki - Laiko Medis. Kraina Cienia

W życiu zdarzają się różne wypadki, ale wpaść do grobowca w tajemniczych ruinach? To się nie zdarza każdemu! Zwiedzanie tajemniczych ruin kończy się dla...