Last Violent Call. Ostatnie wezwanie

Last violent call Chloe Gong zabierze Was do wcześniej poznanego świata w Foul Lady Fortune i These Violent Delights. Te dwie nowelki: Paskudna sprawa oraz Ohydne morderstwo to tom 3.5, więc warto zacząć swoją przygodę od początku z twórczością autorki.

Chloe Gong maluje słowami klimat Szanghaju lat 20. W każdym zdaniu czuć napięcie, tę grozę, która czai się gdzieś obok. Półświatek, dwa zwaśnione rody, intrygi i zasady gangów… W twórczości Chloe Gong łączą się gatunki. Wykreowany świat w fantastyce młodzieżowej wciąga, a dreszczyku emocji i elementów zaskoczenia dodaje mafijny wątek, nawiązania do Romeo i Julia, śledztwo oraz sekret, który nie powinien ujrzeć świata dziennego. Dodajemy do tego tajemnicze morderstwa, akcję pędzącą na łeb na szyję jak w rasowym filmie sensacyjnym. Otwieramy pierwszą stronę i w ułamku sekundy stajemy się bohaterami powieści. I wiecie, co jest najgorsze? Przychodzi ten ostatni rozdział, noc się kończy, kolejne strony są niedostępne i czytelnik musi czekać na więcej. A bohaterowie powieści wciąż zostają w sercu czytelnika. Nagle pojawia się tęsknota, to oczekiwanie na kolejną książkę, która zabierze nas do Szanghaju.

„- O boże – wymamrotał chłopak, szeroko otwierając oczy. – Omal mnie pani nie zabiła!
- To nieprawda. […] Gdybym próbowała cię zabić, już byś nie żył.”

Niebezpieczna przygoda, zakazane uczucie, a w dodatku zagadka, której rozwikłanie wcale nie będzie takie łatwe… Chloe Gong sprawia, że zapominam o całym świecie, podróżuje w dalekie zakątki, ale przenoszę się także w czasie. Mogę być niepokonana, a chwilę później jako detektyw szukać prawdy. Tu nic nie jest takim, jakim się wydaje. I te iskry w dialogach!

„– Mnie strzela w kolanach, odkąd skończyłem piętnaście lat.
– To przez te wszystkie kłamstwa. Sprawiły, że się przedwcześnie postarzałeś.
– Oczywiście, święta Juliette. Skończ już z moimi dawnymi przewinami, bo zacznę wyliczać twoje.”

Nie wiem, naprawdę nie wiem, jak to się dzieje, że czytam i w ułamku sekundy świat wywraca do góry nogami. Słyszę gwar ulic Szanghaju. Mam misję i wiem, że ona jest niebezpieczna. I goni mnie czas, bo noc przecież krótka, a twórczości Chloe Gong nie da się dawkować. Biegnę, ile mam sił, znaczy się, przewracam kolejne strony i buch. Koniec.

Nowele pozwalają nam spojrzeń na znanych i lubianych bohaterów zupełnie z innej perspektywy. Paskudna sprawa oraz Ohydne morderstwo łączy detektywistyczny klimat. Na czytelnika czeka śledztwo i zagadka. Rewelacyjne jest to, że poznajemy losy dwóch par po jakimś czasie od wydarzeń, dzięki czemu możemy zobaczyć, jak rozwija się ich relacja. Ponadto czytelnik po raz kolejny odwiedza miejsca, które pokochał w poprzednich książkach Chloe. Jak rozwiną się mafijne powiązania Juliette i Romy? Co wydarzy się w Kolei Transsyberyjskiej i dlaczego Benedikt i Marshall muszą odnaleźć pewnego naukowca?

Wielkich emocji Wam życzę i zatracenia się w świecie Chloe Gong. Zatraćcie się w tej historii, rozpocznijcie przygodę od These Violent Delights. Bo naprawdę tylko tam… sekretny Szanghaj skrywa w sobie nieoczekiwane tajemnice…

„– Czy ktoś ci już mówił – zaczął Roma, otwierając drzwi frontowe – że rzucasz pogróżkami jak dziedziczka gangu?
– Nigdy w życiu – odparła natychmiast Juliette.”

Informacje dodatkowe o Last Violent Call. Ostatnie wezwanie:

Kup książkę Last Violent Call. Ostatnie wezwanie

These Violent Delights. Gwałtowne Pasje
Chloe Gong0
Okładka ksiązki - These Violent Delights. Gwałtowne Pasje

Wielotygodniowy bestseller New York Timesa i najlepszy tytuł Young Adult 2020 według BuzzFeed! Parafraza losów Romea i Julii w Szanghaju na początku XX...

These Violent Delights
Chloe Gong0
Okładka ksiązki - These Violent Delights

The year is 1926, and Shanghai hums to the tune of debauchery. A blood feud between two gangs runs the streets red, leaving the city helpless in the grip...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis