Last Violent Call. Ostatnie wezwanie

Książka łącząca znakomite dylogie Chloe Gong!

Nowele dotyczą wydarzeń z Foul Lady Fortune

oraz rozwijają wątki postaci z dylogii These Violent Delights.

W dwóch urzekających nowelach: Paskudna sprawa oraz Ohydne morderstwo pojawiają się miejsca, wydarzenia i postacie doskonale znane fanom obydwu serii.

Pierwsza nowela ujawnia, że Roma i Juliette kierują obecnie podziemną siatką handlarzy broni, a jednocześnie prowadzą spokojne, anonimowe życie jako młode małżeństwo w Zhouzhuang. Kiedy jednak dowiadują się, że w pobliskich miastach znajdowane są ciała rosyjskich dziewcząt, postanawiają zbadać tę sprawę - i przekonują się, że wyjaśnienie zagadki jest o wiele bardziej zaskakujące niż przypuszczali.

Drugie opowiadanie to historia Benedikta i Marshalla, którzy dostali od Romy zadanie odnalezienia nieuchwytnego naukowca Lourensa i sprowadzenia go do Zhouzhuang. Liczy się każda chwila, dlatego gdy podczas tygodniowej podróży na pokładzie ekspresu Kolei Transsyberyjskiej zostaje znalezione ciało, Benedikt i Marshall przekonują odpowiedzialnego za bezpieczeństwo w pociągu oficera, żeby nie zatrzymywać składu. Udając prywatnych detektywów, obiecują rozwiązać zagadkę morderstwa. Gdy zaczynają zbierać poszlaki, okazuje się, że ta zbrodnia może mieć jakiś związek z ich własną misją...

Informacje dodatkowe o Last Violent Call. Ostatnie wezwanie:

Last Violent Call. Ostatnie wezwanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - NataliaDrazek88
NataliaDrazek88
Przeczytane:2023-10-27, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Zbieracie dodatki do serii książkowych? Mając mało miejsca na półkach, wybieram bardzo skrupulatnie serie, a jak któraś mi się bardzo spodoba, to nie chcąc nic przegapić, kupuje nawet dodatki do serii. Takim dodatkiem, którego nie mogłam ominąć, są nowelki "Last Violent Call" Chloe Gong. Te nowelki są idealnie stworzonym dodatkiem, ponieważ łączą wszystkie serie, które wydała autorka. Ciężko będzie mi zarysować wam fabule bez spoilerowania, ponieważ bohaterowie pierwszej nowelki są znani i bardzo lubiani przez fanów twórczości autorki. Dlatego postaram się napisać recenzje dość ogólnikowo, jednak jeśli nowelki są przed tobą i chcesz uniknąć jakichkolwiek spoilerów, to możesz z czystym sumieniem ominąć tę recenzję.

Dwójka bohaterów, która musiała uciekać z domu i się ukryć, w końcu może odpocząć od życia w strachu. Od kilku lat wiodą prawdziwie sielskie życie. Jako małżeństwo nie mogli się całkowicie wyzbyć tego, czego uczyli się od dzieciństwa, dlatego ich źródłem utrzymania jest pośredniczenie w handlu bronią. Kolejny spokojny dzień zostaje im przerwany w chwili, gdy odbierają telefon z rozpaczliwą prośbą o pomoc. Nie wiele zważając na swoje życie i zdrowie, rzucają się na pomoc.
Bohaterami drugiego opowiadania są Benedikt i Marshall, których poznaliśmy w pierwszym tomie historii o Romie i Juliette. Powracamy do nich w chwili, gdy wybierają się w podróż pociągiem transsyberyjskim. Ich celem jest Władywostok, to tam mają się kierować, by rozwikłać sprawę i pomóc przyjaciołom. Jednak ich spokojna podróż zostaje przerwana przez morderstwo jednego ze współpasażerów. Benedikt i Marshall, chcąc jak najszybciej dostać się do stacji końcowej, decydują się zabawić w detektywów i rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa.

Wolicie gdy fabuła książki was zaskakuje, czy może wolicie wszystko wiedzieć od razu i nie być zaskakiwanym w żadnej kwestii?

Osobiście, wolę jednak ten dreszczyk emocji i niepewność, jak cała historia się potoczy. Czytając "These Violent Delights" Chloe Gong, oraz drugi tom "Our Violent Ends", nie tylko domyślałam się, jak się wszystko potoczy, ale również zakończenie tej dylogii nie przyprawiło mnie o zaskoczenie. Dlatego gdy sięgnęłam po pierwszą nowelkę z "Last Violent Call", to nic mnie nie zdziwiło. Łatwo było się domyśleć, że właśnie w tym kierunku historia się potoczy. Czy jest to minus książki? Wydaje mi się, że nie, ponieważ cieszę się na nową historię tej dwójki. Podczas lektury poczułam się, jakbym wróciła do ukochanej książki po latach. Dialogi między tą dwójką są tak świetnie napisane, że ciągle było mi ich mało. Cieszę się, że mogłam zatopić się w ich sielankowym życiu i towarzyszyć im choć przez krótki czas.

Co do drugiego opowiadania, podobało mi się tylko odrobinę mniej niż pierwsze. Jednak nie była to zła nowelka, sam pomysł na zabawę w detektywów i osadzenie jej w jadącym przez kilka dni pociągu, był genialny. Nie był to świeży pomysł na fabułę, jednak bardzo ciekawy i pasujący do tej dwójki bohaterów. Wątek
poszukiwania mordercy, był bardzo ciekawie poprowadzony, a sama relacja między bohaterami słodka i urocza. W pierwszym odczuciu może się wydawać, ze to połączenie nie wyjdzie, jednak nic bardziej mylnego. Zatopiłam się w tej historii i nie mogłam się od niej oderwać. Tym razem autorce udało się mnie zaskoczyć, ponieważ takiego obrotu sprawy się nie spodziewałam. Pozostało mi tylko czekać na kolejny tom i trzymać kciuki, że spotkam w nim, właśnie tych bohaterów, którzy wystąpili w tych nowelkach. Dziękuję bardzo wydawnictwu Jaguar za książkę do recenzji.

Avatar użytkownika - zkotemczytane
zkotemczytane
Przeczytane:2023-09-10,

Last violent call Chloe Gong zabierze Was do wcześniej poznanego świata w Foul Lady Fortune i These Violent Delights. Te dwie nowelki: Paskudna sprawa oraz Ohydne morderstwo to tom 3.5, więc warto zacząć swoją przygodę od początku z twórczością autorki.

Chloe Gong maluje słowami klimat Szanghaju lat 20. W każdym zdaniu czuć napięcie, tę grozę, która czai się gdzieś obok. Półświatek, dwa zwaśnione rody, intrygi i zasady gangów… W twórczości Chloe Gong łączą się gatunki. Wykreowany świat w fantastyce młodzieżowej wciąga, a dreszczyku emocji i elementów zaskoczenia dodaje mafijny wątek, nawiązania do Romeo i Julia, śledztwo oraz sekret, który nie powinien ujrzeć świata dziennego. Dodajemy do tego tajemnicze morderstwa, akcję pędzącą na łeb na szyję jak w rasowym filmie sensacyjnym. Otwieramy pierwszą stronę i w ułamku sekundy stajemy się bohaterami powieści. I wiecie, co jest najgorsze? Przychodzi ten ostatni rozdział, noc się kończy, kolejne strony są niedostępne i czytelnik musi czekać na więcej. A bohaterowie powieści wciąż zostają w sercu czytelnika. Nagle pojawia się tęsknota, to oczekiwanie na kolejną książkę, która zabierze nas do Szanghaju.

„- O boże – wymamrotał chłopak, szeroko otwierając oczy. – Omal mnie pani nie zabiła!
- To nieprawda. […] Gdybym próbowała cię zabić, już byś nie żył.”

Niebezpieczna przygoda, zakazane uczucie, a w dodatku zagadka, której rozwikłanie wcale nie będzie takie łatwe… Chloe Gong sprawia, że zapominam o całym świecie, podróżuje w dalekie zakątki, ale przenoszę się także w czasie. Mogę być niepokonana, a chwilę później jako detektyw szukać prawdy. Tu nic nie jest takim, jakim się wydaje. I te iskry w dialogach!

„– Mnie strzela w kolanach, odkąd skończyłem piętnaście lat.
– To przez te wszystkie kłamstwa. Sprawiły, że się przedwcześnie postarzałeś.
– Oczywiście, święta Juliette. Skończ już z moimi dawnymi przewinami, bo zacznę wyliczać twoje.”

Nie wiem, naprawdę nie wiem, jak to się dzieje, że czytam i w ułamku sekundy świat wywraca do góry nogami. Słyszę gwar ulic Szanghaju. Mam misję i wiem, że ona jest niebezpieczna. I goni mnie czas, bo noc przecież krótka, a twórczości Chloe Gong nie da się dawkować. Biegnę, ile mam sił, znaczy się, przewracam kolejne strony i buch. Koniec.

Nowele pozwalają nam spojrzeń na znanych i lubianych bohaterów zupełnie z innej perspektywy. Paskudna sprawa oraz Ohydne morderstwo łączy detektywistyczny klimat. Na czytelnika czeka śledztwo i zagadka. Rewelacyjne jest to, że poznajemy losy dwóch par po jakimś czasie od wydarzeń, dzięki czemu możemy zobaczyć, jak rozwija się ich relacja. Ponadto czytelnik po raz kolejny odwiedza miejsca, które pokochał w poprzednich książkach Chloe. Jak rozwiną się mafijne powiązania Juliette i Romy? Co wydarzy się w Kolei Transsyberyjskiej i dlaczego Benedikt i Marshall muszą odnaleźć pewnego naukowca?

Wielkich emocji Wam życzę i zatracenia się w świecie Chloe Gong. Zatraćcie się w tej historii, rozpocznijcie przygodę od These Violent Delights. Bo naprawdę tylko tam… sekretny Szanghaj skrywa w sobie nieoczekiwane tajemnice…

„– Czy ktoś ci już mówił – zaczął Roma, otwierając drzwi frontowe – że rzucasz pogróżkami jak dziedziczka gangu?
– Nigdy w życiu – odparła natychmiast Juliette.”

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2023-08-21, Ocena: 5, Przeczytałam, Fantasy, 2023, Mam,
Nikczemna Fortuna
Chloe Gong0
Okładka ksiązki - Nikczemna Fortuna

Chloe Gong, autorka bestsellerowej dylogii These Violent Delights, wraca z nową powieścią!     Rok 1931. Szanghaj zmienia się w kłębowisko żmij. Cztery...

Foul Heart Huntsman. Nikczemny myśliwy
Chloe Gong0
Okładka ksiązki - Foul Heart Huntsman. Nikczemny myśliwy

Rok 1932. Do Szanghaju wkracza zima, a wraz z nią narastające zagrożenie inwazją japońską. Rosalind Lang spotkał najgorszy los szpiega - jej tożsamość...