Last Violent Call. Ostatnie wezwanie

Zbieracie dodatki do serii książkowych? Mając mało miejsca na półkach, wybieram bardzo skrupulatnie serie, a jak któraś mi się bardzo spodoba, to nie chcąc nic przegapić, kupuje nawet dodatki do serii. Takim dodatkiem, którego nie mogłam ominąć, są nowelki "Last Violent Call" Chloe Gong. Te nowelki są idealnie stworzonym dodatkiem, ponieważ łączą wszystkie serie, które wydała autorka. Ciężko będzie mi zarysować wam fabule bez spoilerowania, ponieważ bohaterowie pierwszej nowelki są znani i bardzo lubiani przez fanów twórczości autorki. Dlatego postaram się napisać recenzje dość ogólnikowo, jednak jeśli nowelki są przed tobą i chcesz uniknąć jakichkolwiek spoilerów, to możesz z czystym sumieniem ominąć tę recenzję.

Dwójka bohaterów, która musiała uciekać z domu i się ukryć, w końcu może odpocząć od życia w strachu. Od kilku lat wiodą prawdziwie sielskie życie. Jako małżeństwo nie mogli się całkowicie wyzbyć tego, czego uczyli się od dzieciństwa, dlatego ich źródłem utrzymania jest pośredniczenie w handlu bronią. Kolejny spokojny dzień zostaje im przerwany w chwili, gdy odbierają telefon z rozpaczliwą prośbą o pomoc. Nie wiele zważając na swoje życie i zdrowie, rzucają się na pomoc.
Bohaterami drugiego opowiadania są Benedikt i Marshall, których poznaliśmy w pierwszym tomie historii o Romie i Juliette. Powracamy do nich w chwili, gdy wybierają się w podróż pociągiem transsyberyjskim. Ich celem jest Władywostok, to tam mają się kierować, by rozwikłać sprawę i pomóc przyjaciołom. Jednak ich spokojna podróż zostaje przerwana przez morderstwo jednego ze współpasażerów. Benedikt i Marshall, chcąc jak najszybciej dostać się do stacji końcowej, decydują się zabawić w detektywów i rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa.

Wolicie gdy fabuła książki was zaskakuje, czy może wolicie wszystko wiedzieć od razu i nie być zaskakiwanym w żadnej kwestii?

Osobiście, wolę jednak ten dreszczyk emocji i niepewność, jak cała historia się potoczy. Czytając "These Violent Delights" Chloe Gong, oraz drugi tom "Our Violent Ends", nie tylko domyślałam się, jak się wszystko potoczy, ale również zakończenie tej dylogii nie przyprawiło mnie o zaskoczenie. Dlatego gdy sięgnęłam po pierwszą nowelkę z "Last Violent Call", to nic mnie nie zdziwiło. Łatwo było się domyśleć, że właśnie w tym kierunku historia się potoczy. Czy jest to minus książki? Wydaje mi się, że nie, ponieważ cieszę się na nową historię tej dwójki. Podczas lektury poczułam się, jakbym wróciła do ukochanej książki po latach. Dialogi między tą dwójką są tak świetnie napisane, że ciągle było mi ich mało. Cieszę się, że mogłam zatopić się w ich sielankowym życiu i towarzyszyć im choć przez krótki czas.

Co do drugiego opowiadania, podobało mi się tylko odrobinę mniej niż pierwsze. Jednak nie była to zła nowelka, sam pomysł na zabawę w detektywów i osadzenie jej w jadącym przez kilka dni pociągu, był genialny. Nie był to świeży pomysł na fabułę, jednak bardzo ciekawy i pasujący do tej dwójki bohaterów. Wątek
poszukiwania mordercy, był bardzo ciekawie poprowadzony, a sama relacja między bohaterami słodka i urocza. W pierwszym odczuciu może się wydawać, ze to połączenie nie wyjdzie, jednak nic bardziej mylnego. Zatopiłam się w tej historii i nie mogłam się od niej oderwać. Tym razem autorce udało się mnie zaskoczyć, ponieważ takiego obrotu sprawy się nie spodziewałam. Pozostało mi tylko czekać na kolejny tom i trzymać kciuki, że spotkam w nim, właśnie tych bohaterów, którzy wystąpili w tych nowelkach. Dziękuję bardzo wydawnictwu Jaguar za książkę do recenzji.

Informacje dodatkowe o Last Violent Call. Ostatnie wezwanie:

Kup książkę Last Violent Call. Ostatnie wezwanie

Our Violent Ends. Burzliwe zakończenie
Chloe Gong0
Okładka ksiązki - Our Violent Ends. Burzliwe zakończenie

Osadzona w Szanghaju lat 20. opowieść o przestępczym świecie, w którym miłość przywódców wojujących gangów jest prawie niemożliwa, podobnie jak miłość...

These Violent Delights
Chloe Gong0
Okładka ksiązki - These Violent Delights

The year is 1926, and Shanghai hums to the tune of debauchery. A blood feud between two gangs runs the streets red, leaving the city helpless in the grip...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis