Lekarstwo na żal

Tom 2 cyklu Mediatorka

Przeczytałam tę książkę ponieważ pojawiła się na empik go.
Czytałam nie wiedząc nawet, że jest pierwszy tom.

Marta - mediatorka, która ma dwie córki. Która lubi pakować się w kłopoty. Kobieta mają bardzo chorego ojca, dwie córeczki i kiepskie relacje z matką postanawia zrealizować bon na wakacje i leci na Sycylię.
Z początku polubiłam tą bohaterkę byłam ciekawa jej przygód na pięknej Sycylii jednak w trakcie czytania zaczęłam mieć mieszane uczucia i czuć irytację.

Duży plus za opisy Sycylii, które bardzo mi się podobały, prowadzenie mediacji w książce miałam okazję poznać chociaż troszkę jak to wygląda od środka. Problemy ludzi pomimo, że niektóre były troszkę przerysowane też mnie zaciekawiły.

Minusem dla mnie było kuriozalne zachowanie Marty gdy zgubiła telefon, jako matka zrobiłabym wszystko być mieć kontakt z rodziną (dzieci, plus umierający ojciec ). Lekceważenie choroby ojca. Absurdalne zachowanie Beaty - przyjaciółki Marty która rzekomo ma bakterie i leży w szpitalu. Przyjaciółka i współpracownica, która w pewnym momencie się oddala i jest na wakacjach w Rzymie! No i matka - nie matka, która ucieka nie wiadomo gdzie.

No i zakończenie. Mam wrażenie, ze zakończenie jest ucięte. Niby jest ale w sumie go nie ma.

"Lekarstwo na żal" to powieść w której w której są opisane mediacje i problemy rodzinne np. urojona zdrada, dziwne zachowanie dziewczynek Marty a także zarys przedszkola i ich opiekunki. Powieść w której wspomniana jest Sycylijska mafia (ale po co? )
Znajdziemy też elementy powiedzenia człowiek człowiekowi wilkiem ( ludzka chciwość, zazdrość).
W tej książce bardzo dużo się dzieje, ale czy to jest plus? już sami musicie na to pytanie sobie odpowiedzieć.

Informacje dodatkowe o Lekarstwo na żal:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2018-09-19
Dodał/a opinię: Diana Ciba

Zobacz opinie o książce Lekarstwo na żal

Kup książkę Lekarstwo na żal

Mediatorka
Ewa Zdunek0
Okładka ksiązki - Mediatorka

Poruszająca, choć też życiowo zabawna historia mediatorki sądowej, która musi nie tylko pomagać innym w rozwiązywaniu problemów, ale przede...

Z pamiętnika samotnej wróżki
Ewa Zdunek0
Okładka ksiązki - Z pamiętnika samotnej wróżki

Emilia jest singielką, wykonującą pracę wróżki. Bardzo pragnie poznać kogoś na stałe. W tym celu rejestruje się na różnych portalach randkowych...