Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam sie ikoną stylu

Autorka książki, Jennifer L. Scott, dzieli się swoimi doświadczeniami, jakie uzyskała w czasie półrocznego mieszkania z rodziną Chic w Paryżu. "Lekcje Madame Chic" nie ograniczają się jednak, jak mogłoby się wydawać, tylko do porad w zakresie stylu. Publikacja dzieli się na trzy części: "Dieta i aktywność fizyczna", "Styl i uroda" oraz "Jak żyć z klasą". Autorka nie ogranicza się do suchych porad, tylko popiera je zabawnymi anegdotami ze swojego życia, a na końcu każdego rozdziału znajdziemy "skondensowane" porady do zapamiętania. Jedno trzeba przyznać tej książce: motywuje do działania. Nie minęły 2 dni od kiedy ją przeczytałam, a już zdążyłam pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z szafy, zaczęłam częściej sięgać po wodę i się prostować, a zanim sięgnę po coś słodkiego między posiłkami, zastanawiam się, czy chcę czuć na sobie karcący wzrok Madame Chic ;) Jednak w dużej mierze o tym, czy książka jest przydatna, zadecyduje styl życia osoby, która ją czyta. Niektóre porady (jak np. wyprawianie przyjęć dla artystów czy cotygodniowy masaż i manicure) wydały mi się odrobinę snobistyczne i nie do przełożenia na tryb życia Polaków. Nie jest to również książka dla osób, którym do pełni szczęścia wystarcza telewizor i komputer, a raczej dla tych, którzy chcą zainteresować się "kulturą wysoką", ale nie wiedzą jak zacząć. Mimo to polecam, sprawdźcie, czy Madame Chic pomoże wam choć odrobinę zmienić wasze życie na lepsze :)

Informacje dodatkowe o Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam sie ikoną stylu:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2013-07-04
Tytuł oryginału: Lessons from Madame Chic
Tłumaczenie: Anna Sak/Agnieszka Sobolewska
Dodał/a opinię: Magdalena Żmuda

Zobacz opinie o książce Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam sie ikoną stylu

Kup książkę Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam sie ikoną stylu

Jak nauczyć dzieci dobrych manier
Jennifer L. Scott0
Okładka ksiązki - Jak nauczyć dzieci dobrych manier

Dobre wychowanie bez nudy! Uczymy się, bawiąc. Razem - dzieci, rodzice oraz dziadkowie. Czy da się utrzymać porządek w pokoju dłużej niż przez...

W domu Madame Chic. Jak urządzić przytulne mieszkanie i celebrować codzienność?
Jennifer L. Scott0
Okładka ksiązki - W domu Madame Chic. Jak urządzić przytulne mieszkanie i celebrować codzienność?

Nowy stylowy poradnik autorki bestsellerowych Lekcji madame Chic. Kiedy przyjechała do Paryża, Jennifer była zwykłą dziewczyną z Kalifornii, nie mającą...