Lodowa Korona

Gatunek fantasy zdecydowanie jest przeze mnie wybierany zdecydowanie najrzadziej. Niemniej jednak raz na jakiś czas lubię sięgnąć po książki z tego gatunku. Tym razem zdecydowałam się na książkę „Lodowa korona” Grety Kelly, która jest debiutem autorki, co było dla mnie ogromnym plusem, bo uwielbiam sięgać po debiuty.

Głowna bohaterka powieści to Askia, która jest zdecydowaną, nieustępliwą dziewczyną. Potrafi walczyć o swoje, a za dobro swego kraju jest w stanie poświęcić nawet swoje życie. Askia skrywa również magiczne moce, o których nikt do tej pory nie wiedział. Kiedy dziewczyna zostaje pozbawiona lodowej korony przez swego kuzyna, postanawia zrobić wszystko, aby ją odzyskać. Udaje się swojego ojca chrzestnego, który jest cesarzem. Niestety uzyskanie pomocy okazuje się znacznie bardziej skomplikowane, aniżeli Askia zakładała. Niemal wszyscy i wszystko wokoło jest przeciw niej.

Magia przeplatana z miłością, postacie realne z wiedźmami i tymi posiadającymi nadprzyrodzone moce, wojna i chęć zdobycia władzy połączone w jedną powieść dały genialny efekt! Od książki nie mogłam się oderwać, a duża ilość dialogów sprawiła, że czytało się jeszcze szybciej!

To naprawdę wspaniała książka! Mnie autorka zauroczyła, dlatego bardzo polecam!

Informacje dodatkowe o Lodowa Korona:

Kup książkę Lodowa Korona

Siódma królowa
Greta Kelly0
Okładka ksiązki - Siódma królowa

Drugi tom cyklu o księżniczce zmuszonej do walki o ocalenie królestwa w świecie zdrady i wojen. Ciąg dalszy przygód Askii - wojowniczki, wiedźmy i królowej...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;