Loveless

Georgia Warr to studentka pierwszego roku filologii angielskiej. Na tym samym uniwersytecie studiują również jej przyjaciele: Pip i Jason. Jednak w akademiku nie trafia na swoją przyjaciółkę, tylko na dziewczynę, która ma podobne zainteresowania co ona. Rooney, tak ma na imię jej współlokatorka, wprowadziła się do pokoju wraz z Rodrickiem, czyli dwumetrową paprocią. Dziewczyny znalazły wspólny język, ale różniły się pod jednym względem… Główna bohaterka nigdy się nie zakochała, nie całowała i nie lubiła siedzieć w klubach. Za to kochała fanfiki i filmy romantyczne, odnajdowała się bardzo dobrze w temacie miłości oraz wysoko ceniła rodzinę i przyjaciół. Jej współmieszkanka była jej przeciwieństwem.
Na samym początku studiów, podczas targów, Georgia zapisała się do „Tęczowego Durhamu”, którego przewodniczącym był jej „koledżowy rodzic”.
Co z tego wyniknie?

Książka pokazuje, że życie to nie jest wyreżyserowany film, czy wymyślona historia. Przypadkowe sytuacje, które zdarzają się w naszym życiu, potrafią zniszczyć przyjaźń. Jej bohaterowie, to w większości reprezentacja queerowa. Według mnie ta książka jest lekka w czytaniu i zawiera wiele zwrotów akcji. Opowiada ona o odkrywaniu siebie i o drodze jaką można musieć pokonać, aby pogodzić się ze swoją orientacją, a także o przyjaźni, która może zranić, ale także dodać powera do działania.
Postać Georgii została wykreowana, przez autorkę, na osobę nieśmiałą, która pragnie się zakochać. Dzięki pomocy swoich przyjaciół odkrywa siebie, choć na początku nie wie czym jej aseksualność i aromantyczność. Pojęcia te przybliża jej Sunil, przewodniczący queerowego klubu.
Loveless, to pierwsza książka Alice Oseman i już dziś wiem, że nie ostatnia, po którą sięgnę. Na pewno dużym plusem jest fakt, że na jej końcu czytelnik znajdzie linki do stron opowiadających właśnie o aseksualizmie i aromantyczności oraz to, że w trakcie jej czytania autorka wyjaśnia definicje orientacji, które w niej przedstawia. Zaś piosenki, które wykorzystała, świetnie wkomponowują się w jej treść. Wiem, że do tej książki na pewno jeszcze wrócę i to nie raz.
Czy ją polecam? Oczywiście, że tak. Sięgajcie po nią jak najszybciej.

Informacje dodatkowe o Loveless:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2022-05-18
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Loveless
Dodał/a opinię: BOOKSARE_MYPASSI

Tagi: Opowieści o uczuciach dla dzieci i młodzieży

Zobacz opinie o książce Loveless

Kup książkę Loveless

Heartstopper
Alice Oseman0
Okładka ksiązki - Heartstopper

Charlie i Nick chodzą do liceum dla chłopców. Charlie jest wyoutowanym gejem, Nick gra w rugby i jeszcze chwilę wcześniej był zakochany w dziewczynie....

Radio Silence
Alice Oseman0
Okładka ksiązki - Radio Silence

Frances dobrze wie, kim jest i co chce w życiu osiągnąć. Rozpoczęcie dorosłego życia oraz nauka na wymarzonej uczelni to pierwszy krok do realizacji idealnego...