Gdyby tak ze zwykłego parzenia herbaty zrobić małą ceremonię?

Noriko Morishita od dwudziestu pięci lat praktykuje parzenie tradycyjnej japońskiej herbaty. Gdy robiła to po raz pierwszy nie sądziła, że może odmienić to jej życie…

NIe sądziłam, że książka z pozoru o parzeniu herbaty może być tak ciekawa. To wszystko przez to, że autorka zwraca tutaj uwagę na dość szczególne aspekty. Uświadamia nam jak ważne jest obserwowanie rzeczywistości i skupienie się na rzeczach ważnych. Pokazuje nam jak zdecydować co tak naprawdę jest dla nas ważne i jak ogromną rolę w życiu człowieka odgrywa rozwój, nawet jeżeli wymaga on od nas czasu. Uczy nas, aby nie patrzeć za siebie tylko z nadzieją zaglądać w przyszłość, która stoi przed nami otworem.

„Mądrość herbaty” to książka, która niesie ukojenie. Pozwala nam się wyciszyć i zajrzeć w głąb siebie. To dzięki niej zaczytamy doceniać to co mamy i przede wszystkim żyć tu i teraz. Nie kiedyś. Nie jest to poradnik jakich wiele na naszym rynku wydawniczym. Noriko Morishita udowadnia nam jak ważna jest w życiu pasja i jaką rolę można ona w nim odgrywać. Czytanie o tym jak Japończycy podchodzą do ceremonii parzenia herbaty było czymś niesamowitym. To dla nich swego rodzaju przeżycie duchowe i autorka stara nam się to jak najlepiej przekazać w swoich lekcjach. Z każdą stroną niesie dla nam refleksje i przenika w głąb naszych serc.

„Mądrość herbaty. Piętnaście lekcji o szczęściu płynących z japońskiej ceremonii herbacianej” to zbiór pięknych lekcji mających udowodnić nam co jest w życiu ważne. Dzięki autorce wyruszamy w niesamowitą podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni. Po jej lekturze nawet zwykłe wypicie herbaty nabierze dla nas innego znaczenia. Zdecydowanie polecam!

Informacje dodatkowe o Mądrość herbaty. Piętnaście lekcji o szczęściu płynących z japońskiej ceremonii herbacianej:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-09-28
Kategoria: Poradniki
Dodał/a opinię: ktomzynska

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

Zobacz opinie o książce Mądrość herbaty. Piętnaście lekcji o szczęściu płynących z japońskiej ceremonii herbacianej

Kup książkę Mądrość herbaty. Piętnaście lekcji o szczęściu płynących z japońskiej ceremonii herbacianej