Mafalda. Wszystkie komiksy. Tom 1

Mafalda jest wyjątkową dziewczynką. I nie ma większego znaczenia to, że dziś miałaby ponad 60 lat - jej spojrzenie na świat (niesamowicie dojrzałe i krytyczne) jest uniwersalne.

Dlaczego? Bo po pierwsze nasz świat niewiele się zmienił w kategoriach porozumień międzynarodowych i kryzysów ekonomicznych (trzeba by tylko zamienić sobie wymieniane przez Mafaldę ZSRR, Chiny i USA na inne kraje w zależności od problemu). A po drugie, kryzysy egzystencjalne, szkolne czy zwykłe codzienne niepowodzenia też są niezmienne przez lata.

Sam komiks to 342 strony, z czego na każdej są 3 paski z przygodami Mafaldy. Daje to w sumie mnóstwo ciekawych, zastanawiających i zabawnych historyjek do czytania miesiącami (albo w kilka dni wszystkie - jak u mnie) ;)

Mimo, że to książka o 5-6 letniej grupce przyjaciół, to moje dziecko pozna ją duuużo później :)
Szczególnie polecam ją za to wszystkim dorosłym, tym bardziej że wiele odniesień politycznych pochodzi z czasów młodości dzisiejszych 50 latków (pierwsze wydanie to 1964 rok).

A na koniec życzę każdemu dziecku tak rozwiniętego i krytycznego spojrzenia na otaczający je świat

Informacje dodatkowe o Mafalda. Wszystkie komiksy. Tom 1:

Kup książkę Mafalda. Wszystkie komiksy. Tom 1

Mafalda. Wszystkie komiksy. Tom 2
Quino0
Okładka ksiązki - Mafalda. Wszystkie komiksy. Tom 2

Paski komiksowe z przygodami Mafaldy doczekały się wreszcie pełnej dwutomowej edycji w języku polskim. Tworzone przez Quino (Joaquína Salvadora...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz