Magazyn

DO czego jest w stanie posunąć się człowiek aby sprawować kontrolę? Kontrolę nad drugim człowiekiem? Nad planetą? Otoczenie? Przecież praca jak to praca. Aby byłą dobrze płatna. Warunki? Jak najlepsze - tylko dla kogo? DLa pracownika czy pracodawcy? Cloud to ogromna firma. Tworzy cos na wzór wyspy. Odgrodzona ze wszystkich stron. Brak kontaktu z rodzinami. Jak w więzieniu. Ale czy aby na pewno? Przecież pracownicy maja tam wszystko. Mieszkania, opiekę zdrowotną, zaopatrzenie, na brak rozrywek światem zewnętrznym. Ale z drugiej strony kiedy znaleźć na to czas, jak dzień pracy jest tak rozplanowany, ze nie ma chwili by usiąść i odpocząć? Tak, zgadza się. Każdy pracownik jest kontrolowany i śledzony. Przez zegarek. Tak to on ma oko na pracownika. Człowiek traktowany jak robot - tylko robot się psuje i trzeba go naprawiać. A części bywają drogie. Dlatego też lepszym i skuteczniejszym pomysłem na produktywniejszą pracę są ludzie. Do czego ten świat zmierza? Główni bohaterowie znaleźli się w Chmurze z całkiem innych powodów. A jednak w ogromnym monstrum spotykają się. Poznają miejsce pracy od środka - od tej najgorszej strony. Gdzie pełno nakazów i zakazów. Człowiek za wysoką gotówkę jest w stanie zrobić wszystko. Tylko czy aby na pewno? Ta książka to takie ostrzeżenie. Jak NIE robić. Jak nie stawać się kimś w rodzaju Wellsa. Wyzyskiwacza. Choć wierzy, że robi dobrze. Wszak daje ludziom wszystko to co potrzebne im jest do pracy. Tylko na jakich zasadach? Na stałym monitorowaniu? Śledzeniu? Poganianiu? Całą firma to jeden wielki sekret. Tajemnica. Czy warto ryzykować by go odkryć? Mrożąca krew w żyłach historia. Jak nie postępować. Bo skutki uboczne są ogromne. Destrukcyjne. Chęć ulepszenia świata nie zawsze idzie w zgodzie z naturą człowieka. Polecam

Informacje dodatkowe o Magazyn:

Wydawnictwo: W.A.B.