Magia wyklęta

Tom 2 cyklu Demony Welesa

„Tak właśnie rodzi się zło- pomyślał bóg, upiwszy łyk ciemnego napoju. W chaosie, strachu i słowach, które każdy może zrozumieć na swój sposób”.

„Magia wyklęta” autorstwa Kamili Szczubełek to kontynuacja książki „Droga do wyraju”.

Jest to świetna fantastyka młodzieżowa w klimacie słowiańskich legend. Magiczne istoty, zaklęcia, demony i bogowie. Wszystko to w poprzednim tomie mocno mnie zafascynowało i tym razem nie było inaczej. Można by pomyśleć dlaczego? Przecież nie są to jakieś odkrywcze motywy fabularne, a jednak ja poczułam się całkowicie pochłonięta.

Autorce bowiem udało się z powodzeniem wpleść swój styl i swoją idę do tego wszystkie co już i tak jest lubiane, a w konsekwencji czego stworzyła świat o niepodrabianym klimacie.

Ta książka jest inna i to czuć. Wyróżnia się kreacją świata, jak i bohaterów. Elgan, Dorada, Mirosław i jeszcze inni. Każda z tych postaci jest na swój sposób wyjątkowa i tajemnicza. Jednak oczywiście to Elgan jak na głównego bohatera przystało, został moim ulubieńcem i to rozdziały z jego perspektywy czytało mi się najlepiej.

Jeśli chodzi, zaś o przebieg fabuły to warto wspomnieć, iż do starych wątków zostały wplecione nowe, które również były owiane mgiełką tajemnicy. Akcja więc nie przestawała intrygować, nawet jeśli nie gnała, w zawrotnym tępię.

Oczywiście wciąż najbardziej wyczekiwanym przeze mnie wątkiem był temat utraconych wspomnień Elgana. Czekałam z zapartym tchem, czy w końcu dowiem się, o co tak naprawdę chodzi i kim był bohaterem, zanim stał się Vampirzem. Co prawda dużo istotnych szczegółów wyszło, na jaw jednak ostatecznie nie wiemy jeszcze nic, a ja jedynie stałam się ciekawsza.

Nie mogę uwierzyć, że znów będę musiała poczekać na kontynuację. Trochę mnie to boli i sprawia, że mam ochotę krzyczeć. Ale to dobrze. To znak, że książka mnie w pełni zadowoliła i wzmogła moje pragnienie na więcej.

Muszę więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać, a póki, co mogę wam jedynie polecić tę serię.

Informacje dodatkowe o Magia wyklęta:

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: 2022-02-23
Dodał/a opinię: za_czytamm

Tagi: magiawykleta kamilaszczubelek demonywelesa fantastykapolska slowianszczyzna drogadowyraju

Zobacz opinie o książce Magia wyklęta

Kup książkę Magia wyklęta

Droga do Wyraju
Kamila Szczubełek0
Okładka ksiązki - Droga do Wyraju

Wąpierz Elgan wiódł w miarę spokojne życie, do czasu, gdy na jego drodze stanął Smęt. Pokraczny, śmierdzący demon, sprowadzony przez samozwańczego szamana...