Masculino

Wydaje mi się, że książka jest ciekawa, tylko jakby więcej czasu potrzeba tutaj, by nam coś się rozwinęło. Autorka lubi pisać szczegółowo, choć dobrała do tego bardzo fajny luzacki ton. Niekiedy opisuje coś dłużej przez co zastanawiamy się do czego zmierza. To jakby przygotowanie nas na wydarzenia, których faktycznie się nie spodziewamy. W momencie, kiedy główna postać wraz z przyjaciółką wybierają się do klubu, miałam pewne de ja vi, bo to wątek z wielu książek. Później zauważa swojego ex i zaczynają się pewne spekulacje. Faktycznie nawet według mnie był wielkim draniem, a do tego przyprowadził tą z którą ją kiedyś zdradził. Miał niezły tupet. Później nieco nastrój w książce się zmienia i domyślamy się, że coś się wydarzy. Z pewnością nie zanosiło się na nic dobrego, ale element zabójstwa mnie tu nieco zaskoczył. To opowieść z perspektywy postaci, choć większość tekstu zajmują cząstki życia Tamary. Niekiedy wtrącona zostaje męska postać, by ukazać w jaki sposób wszystko się zaczęło. Kolejną zmianą, jaką tu zauważyłam była postać samej Tamary. Kiedy bowiem zostaje porwana prze pewnego mafiozę, jej charakter nagle ulega zmianie. Wcześniej ukazywała się jako delikatna, choć nieco stanowcza kobieta. Autorka pokazała ją jako słabszą i taką zwyczajną. Jednak później jakby coś w nią wstąpiło. Została przerobiona na twardą sztukę z językiem rzucającym ciętymi ripostami. Osoba, której się przeciwstawiała miała duży orzech do zgryzienia i niekiedy nie wiedziałam co było tu zrobione specjalnie, a co nie. Atmosfera się zaostrzyła, ale jakoś czegoś mi tu było za dużo, a czegoś za mało, tylko sama nie potrafię sprecyzować czego. Niektóre wątki były tu jakby opisane pod podkreślenie, a mi się wydawało, że już o tym czytałam. Sprawiało to, że nieco byłam rozkojarzona i wręcz chciałam się spytać postaci, o co jej chodzi? To było nieprzewidywalne, więc długo się gdybałam, czy dwie górujące postacie zostaną złączone, czy poznam tutaj element zaskoczenia. Dobrze się ją czyta, ale ja widzę ją jako wirujące tornado, gdzie wszystko jest możliwe i jednocześnie coś się powtarza. Ale chętnie przeczytam inne książki autorki:-)

Informacje dodatkowe o Masculino:

Wydawnictwo: Muza