Meluzyna Noctis i Mroczna Głębia

Do dzisiejszej recenzji zbierałam się od jakiegoś czasu. Zapewniam, że ta książka zajmuje czas i myśli, i ogromnie cieszy mnie, że jeszcze spotkam się z naszą małą wojowniczką w drugim tomie. Jak bardzo niebezpieczne są wody oceanów chyba nie muszę tłumaczyć tym bardziej sama widziałam co potrafi zrobić woda podczas sztormu. Szkoda, że przybywający turyści do Kołobrzegu bardzo często są tak bezmyślni i robią rzeczy, które mogą zaszkodzić życiu ich, jak i dzieci (tak dzieci, bo fajnie zrobić dziecku fotkę dla babci jak dziecko stoi na falochronach podczas sztormu).

Kto z was chodź raz w życiu zastanawiał się co kryje się w głębinach największych zbiornikach wody, jakimi są morza, oceany?

Może syreny istnieją?

Może jest jakieś podwodne miasto, które liczy tysiące, miliony mieszkańców?

No ja od 40 lat zastanawiam się i wierzę, że dna oceanów mają wiele tajemnic, które z czasem będą odkryte. Czym są latarnie morskie to chyba każde dziecko, jak i dorosły wie. Większość lub mniejszość z nas była w takiej latarni chodź raz w życiu, a jak nie to od dziecka czytał/ła jak bardzo pomocne są dla statków i jaką pełnią funkcje! I tutaj historia dotyczy takowej, lecz niecodziennej moim zdaniem latarni. Poznajcie dziewczynkę, która swoją odwagą i zawziętością mogłaby zarazić niejednego dorosłego, a nazywa się Meluzyna, która jako maluszek została odnaleziona na brzegu przez Strażnika Burzomorza, Andrewe Notis.

Mężczyzna przygarnął i zaopiekował się nią. Od tej pory był jej jedynym krewnym. Opisów książki jest pełno, więc z całego serca zachęcam do przeczytania.

Kim jest Meluzyna?

Co robiło niemowlę na brzegu bez opieki?

To kochani znajdziecie w książce, lecz podkreślę będzie wiele sytuacji, które spowodują, że zapragniecie wypłynąć w głąb wody, a może i pomóc w ratowaniu wioski przed…?! Uuu za dużo bym zdradziła, lecz mogę co nieco zdradzić dla zachęty, a mowa o tym, że mieszkańcy Burzomorza bali się złego, które mogło w każdej chwili zburzyć ich spokój na wyspie i tu. Strażnik, który każdego dnia, stróżując w latarni czuwał i wypatrywał niebezpieczeństwa, lecz do czasu, kiedy wszystko się zmienia… Meluzyna to ciepła, rodzinna, waleczna dziewczyna, która swoją postawą udowodni, że mając 11 lat można mieć więcej waleczności, mądrości, niż setki rosłych kawalerów.

Z czym przyjdzie się zmierzyć Meluzynie?

Co czyha w głębinach?

Kim i skąd pochodzi nasza młoda bohaterka?

Oj będzie się działo. Zazdroszczę każdemu, kto dopiero rozpocznie przygodę z tą serią. My z córką zacieramy dłonie i czekamy na drugi tom, a was z całego serca zapraszam do przeczytania książki.

Informacje dodatkowe o Meluzyna Noctis i Mroczna Głębia:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2022-09-07
Tytuł oryginału: Utterly Dark and the Face of the Deep
Dodał/a opinię: bookwmkesie

Tagi: Fantasy dla dzieci i młodzieży

Zobacz opinie o książce Meluzyna Noctis i Mroczna Głębia

Kup książkę Meluzyna Noctis i Mroczna Głębia

Kazik Pegazik
PHILIP REEVE0
Okładka ksiązki - Kazik Pegazik

CZY TO PTAK? CZY TO SAMOLOT? NIE, TO PEGAZIK KAZIK! Pewnego dnia Kazik wypadł z gniazda i trafił wprost na balkon Maksa. Tak zaczęła się przyjaźń nie...

Gobliny
Philip Reeve 0
Okładka ksiązki - Gobliny

GOBLINY Z CLOVENSTONE TO PRAWDZIWA ZGRAJA ZABIJAKÓW! BIJATYKĘ, ROZBÓJ I ŁAKOMSTWO MAJĄ WE KRWI. NAJLEPIEJ JAK NAJWIĘCEJ BIJATYKI!Ale Skarper...