Mentalista

Tom 1 cyklu Mentalista

Camilia Lackberg - królowa szwedzkiego kryminału i Henrik Fexeus - jeden z najlepszych ekspertów w dziedzinie mowy ciała połączyli swe siły i tak powstał pierwszy tom nowej serii kryminalnej ”Mentalista”.

Gdy w centrum miasta zostaje znaleziona skrzynia ze zwłokami kobiety inspektor Mina Dabiri postanawia skorzystać z pomocy znanego mentalisty Vincenta Waldera. Ma nadzieję, że dzięki swoim szczególnym umiejętnościom będzie on w stanie zauważyć to co być może jest niedostrzegalne dla zwykłego człowieka. Oczywiście na jednej zbrodni się nie skończy, a policja będzie miała ręce pełne roboty.

Nieśpieszna akcja to pierwsze co rzuca się w trakcie czytania, pomimo mocnego uderzenia na samym początku. Mamy tu mocno zarysowane portrety psychologiczne Miny i Vinceta. Każde z nich jest inne, ale jednocześnie widać tu pewne podobieństwo. Stopniowo zgłębiamy ich problemy, z którymi zmagają się każdego dnia.

Objętość książki może wzbudzać obawę, jednak po jej przeczytaniu uważam, że było warto. Dzięki temu można doskonale poznać bohaterów i lepiej ich zrozumieć.

Sama zagadka kryminalna i wątek sztuczek magicznych, iluzji i makabrycznych zbrodni jest nietypowy. Ta część akcji powieści, która dzieje się w przeszłości jest intrygująca i przyznam, że z dużym zainteresowaniem czytałam te fragmenty.

Czekam na kolejne spotkanie z bohaterami licząc po cichu na więcej akcji! A Wy?

Informacje dodatkowe o Mentalista:

Kup książkę Mentalista

Niemiecki bękart
Camilla Läckberg0
Okładka ksiązki - Niemiecki bękart

Dlaczego matka Eriki Falck trzymała stary nazistowski medal? To pytanie nie przestaje dręczyć jej córki, w końcu postanawia więc odwiedzć emerytowanego...

Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania
Camilla Läckberg0
Okładka ksiązki - Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania

Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości to kwintesencja kryminalnych opowiadań, w których sekrety i zdrada prowadzą do makabrycznej zemsty. To Camilla...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz