Mery Majka

"Bo teraz dokonał się cud i wreszcie poczułam, że jestem we właściwym miejscu z właściwymi ludźmi"
~~~
Uwielbiam, gdy młodzi artyści odkrywają nowe horyzonty i próbują swoich sił w innych dziedzinach niż swoja. Jestem też osobą, która z wielką chęcią wspiera pisarskich debiutantów. Z niemałą ochotą sięgnęłam więc po książkę Sylwii Lipki. Niewiele starszej ode mnie artystki z wieloma sukcesami na koncie, którą możecie kojarzyć chociażby z programu "Taniec z Gwiazdami". Mi osobiście zdarzyło się śledzić jej poczynania na YouTube, dlatego miło zobaczyć było ją w nowej odsłonie.
Mery Majka, a właściwie Marysia Majka, to młodziutka dziewczyna, która już od wczesnych lat z wielkim zapałem angażowała się w swój rozwój artystyczny. Jej rodzice dotrzymywali jej w tym kroku, dlatego zadbali o to aby uczęszczała na zajęcia w domu kultury oraz wozili ją na konkursy wokalne. Marysia ma wielkie marzenia, a jej stronę w dążeniu do ich realizacji trzymają najlepsi przyjaciele, Oskar i Tośka, którzy znają ją od lat.
"Mery Majka" to zdecydowanie książka dla nieco młodszych czytelników niż ja. Takich, którzy mogą wejść w skórę głównej bohaterki. Jest to lekka powieść, całkiem króciutka, co z pewnością jest dużym plusem, aby przyciągnąć uwagę młodszego czytelnika i pozostawić ją przy sobie do samego końca. Historia nie jest niewiadomo jak odkrywcza, ale książka też nie miała taka być. Fabuła miała być oparta na losach autorki, co według mnie oczywiście się udało. Nie mamy tu wymyślonych bohaterów z nadprzyrodzonymi mocami, a zwykłych nastolatków, przechodzących przez swój okres dojrzewania. Marysia jest uosobieniem dziewczynki, która walczy o swoje marzenia i robi to raz z lepszym, a raz z gorszym skutkiem. Uczy ona, aby nigdy się nie poddawać, bo zawsze jest szansa na realizację tych celów, ale należy też działać, aby wszystko się udało. Jest to też wspaniała książka o przyjaźni, która jest oczywiście jedna z najważniejszych rzeczy w życiu młodego człowieka. Uważam, że książka z pewnością trafi dla fanów Sylwii, a jej samej życzę kolejnych sukcesów i rozwijania swojego pióra :)

Informacje dodatkowe o Mery Majka:

Wydawnictwo: Insignis