Miasteczko Twin Falls

Z pewnością większość z Was słyszała o strasznej historii z cichego, sennego miasteczka Twin Peaks, gdzie pewnego dnia odnaleziono zwłoki uczennicy Laury Palmer, ale czy poznaliście już mrok, który skrywa miasteczko Twin Falls?

Zamysł wydaje się być bardzo podobny, spokojne , małe miejsce, gdzie wydarzyła się tragedia, bowiem w Twin Falls również odnaleziono zwłoki młodej dziewczyny, która została brutalnie pobita i utopiona.
Nie będę robiła porównań do serialu, ponieważ owszem zaczynałam go kilka razy, ale nigdy nie skończyłam… za każdym razem nie mogłam do końca wczuć się w klimat, który zaproponował David Lynch. Z książką, już od pierwszych zdań było zupełnie odwrotnie… przepadłam i czułam się jak detektyw, który chce przyjrzeć się tej sprawie na nowo.
Ponad dwadzieścia lat temu złapano zabójcę, ale teraz, kiedy to pewna podcasterka postanawia odświeżyć tę sprawę, to właśnie on wyjawia nowe fakty, które zminiają dosłownie wszystko. Demony dawnych lat znowu ujrzą światło dzienne, a skrywane tajemnice w końcu wyjdą na jaw.

Znakomita, rewelacyjna, trzymająca w napięciu od pierwszych słów do ostatniej postawionej kropki. Byłam zła, kiedy ktoś chciał mi przerwać tę czytelniczą przygodę. Wtargnęłam to tego świata i chciałam w nim pozostać bez żadnej przerwy do rozwikłania wszystkich sekretów i niejasności.

Historię poznajemy z różnych perspektyw, nie tylko tych czasowych (otrzymujemy obraz tego co działo się wtedy i jak sytuacja wygląda dziś, dzięki czemu jeszcze dosadniej autorka obrazuje nam całą sprawę), ale również głos zabiera nie jedna, a dwie osoby, wcześniej wspomniana dziewczyna, która prowadzi podcast kryminalny oraz policjantka, teraz już emerytowana, a wtedy to właśnie ona prowadziła śledztwo.

Jedno jest pewne, to była zbrodnia okrutna, a gęsta mgła spowiła to miasteczko na wiele lat.
To thriller pokazujący okrutną i brutalną stronę człowieka, nawet nie zorientujecie się kiedy na Waszych rękach pojawi się gęsia skórka od natłoku emocji i wrażeń.

Informacje dodatkowe o Miasteczko Twin Falls:

Kup książkę Miasteczko Twin Falls

Nasze idealne małżeństwo
Loreth Anne White0
Okładka ksiązki - Nasze idealne małżeństwo

Nic nie jest tym, czym wydaje się pierwszy rzut oka Ellie jest gotowa zacząć nowy rozdział w swoim życiu. Kiedy poznaje Martina, czuje, że w końcu spotyka...

Sekret pacjentki
Loreth Anne White0
Okładka ksiązki - Sekret pacjentki

Są sekrety, dla których warto żyć, i takie, za które trzeba zabić Lily Bradley ma idealne życie. Wspaniały mąż, dom nad morzem, własny gabinet psychologiczny...