Miejsce na skale

„Miejsce na skale” to poruszająca historia, którą można czytać tradycyjnie lub wspak. Skierowana jest do najmłodszych czytelników, ale chwyta za serce nawet dorosłych.

W zależności od której strony zaczniemy czytać książkę, to poznajemy inną perspektywę i zupełnie odmienną wersję opowieści.

Dwie foki musiały uciekać ze swojego dotychczasowego domu, ponieważ stał on się miejscem niebezpiecznym, nie mogły dłużej tam zostać. Na horyzoncie ujrzał skałę, zbliżyły się do niej z nadzieją. Niestety, zamieszkujące ją zwierzęta przepędziły strudzone i zmęczone przybyszki. Stwierdziły, że na skale nie ma już miejsca dla nikogo więcej...

Gdy obrócimy książkę i zaczniemy czytać ją wspak, to poznajemy zupełnie inną stronę tej historii.

Foki zostają przyjęte z uśmiechem i serdecznością. Nikt nie odmawia im schronienia.

Uwielbiam książki, które w tak subtelny i jednocześnie wymowny sposób uczą empatii. Mamy tutaj piękne, delikatne ilustracje, które idealnie komponują się z treścią. Choć tekstu jest tutaj nie zbyt wiele, to przekaz jest wielki niczym ocean.

Los bywa okrutnie nieprzewidywalny...

Jednego dnia możemy mieć dom, nasze miejsce na ziemi, w którym planujemy dożyć starości i z uśmiechem patrzeć kiedyś na wnuki. Kolejny dzień może przynieść strach, ból i przymus ucieczki.

Informacje dodatkowe o Miejsce na skale:

Wydawnictwo: Kropka
Data wydania: 2022-03-23
Tytuł oryginału: Room On Our Rock
Dodał/a opinię: MaleKsiazkoweMol

Tagi: Książeczki obrazkowe dla dzieci bóg

Zobacz opinie o książce Miejsce na skale

Kup książkę Miejsce na skale

Opowieści o kolorach